Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sinemacılar korsanı fena diline doladı!

Giriş Tarihi: 18.5.2013

Yönetmenler, sinemada korsan sorununu kendi filmlerinde ele alıyor. Bu konu, son olarak 'Koğuş Akademisi'nde esprili bir dille perdeye taşındı

Sinemacılar, korsanla mücadele konusuna kendi filmlerinde dikkat çekmeye devam ediyor. Özellikle meslek birlikleri ve oyuncular, korsan film konusuna tepkilerini her fırsatta dile getirirken, son dönemde beyaz perdede bu konu sıkça gündeme getirilmeye başlandı.

1 'Çakallarla Dans': İlki sinemada 250 bin kişiye ulaşan, internette ise 7 milyon kez izlenen 'Çakallarla Dans' filminin yönetmeni Murat Şeker; 'Çakallarla Dans 2'de 'korsan tezgahını basan yönetmen' rolünü oynamıştı.

2 'Koğuş Akademisi': Korsan satışları esprili bir dille eleştiren filmlerden biri de dün gösterime giren 'Koğuş Akademisi' oldu. Tolga Baş'ın yönettiği filmde; Erkan Can da konuk oyuncu olarak yer aldı. Can, filmde Erdal Tosun'un canlandırdığı korsan CD satıcısına elinde kendi filminin olup olmadığını sordu. Bu sahnede Tosun, Can'a "Koskoca Erkan Can bizi yokluyor" şeklinde komik bir tepki verdi.

3 'CM101MMXI Fundamentals': Cem Yılmaz da daha önce 'CM101MMXI Fundamentals' isimli şovunun sinema gösterimi için hazırlanan fragmanda korsan film satıcısı kılığına girmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sinemacılar korsanı fena diline doladı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz