X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Alkol yerine çekip gitmeyi tercih etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Alkol yerine çekip gitmeyi tercih etti

  • Giriş Tarihi: 27.5.2013

Psikolog Ayşe Yanık Knudsen: Türkiye'ye uyum süreci, Meryem Uzerli'yi çok yıprattı. O; alkol ve uyuşturucu yerine çekip gitmeyi seçti. Herkes bunu yapamıyor

'Muhteşem Yüzyıl'ın 'Hürrem'i Meryem Uzerli'nin hastalığı olarak gündeme gelen 'tükenmişlik sendromu'na; iş, sanat ve spor dünyasında sıkça rastlanıyor. Uzman Psikolog Ayşe Yanık Knudsen, a Haber'de Şirin Sever'in sunduğu 'Jurnal' programında bu sendromu anlattı:

DESTEK ALACAĞI KİMSE YOK

Tükenmişlik sendromunun, depresyondan ayrılan birçok noktası var. Daha çok büyük şehirlerde yaşayan insanları vuran bir problem. Kırsal kesimde rastlanmıyor. Acil serviste çalışan doktorlarda çok sık görülüyor.
Meryem Uzerli'nin hayatında destek noktaları çok zayıf. Hiç Türkçe bilmeden Türkiye'ye geldi ve çok ünlü bir star oldu. Uyum sağlama süreci, çok yıpratıcı bir şey. Eğer birinin omzunda ağlayamıyorsanız, sizi destekleyen aileniz ve dostlarınız yoksa ve hayatınızın büyük kısmını çalışarak geçiriyorsanız; zaten tükenirsiniz.

İNTİHARA KADAR GİDEBİLİR

Şöhretli olmak herkesin kaldırabileceği bir şey değil. Herkes, Meryem Hanım gibi kapıyı vurup gidemiyor. Kimisi dengeyi uyuşturucu ve alkolle, kimisi de kapıyı vurup giderek sağlıyor.
Bu sendrom; depresyona benzer şekilde ortaya çıkıyor. İsteksizlikle başlıyor, uykusuzluk, çok uyuma, iştahsızlık ya da çok yemek yeme onu takip ediyor. Son nokta ise asla çalışmak istememek ve üretkenlikten vazgeçmek... İleri boyutlarda intihara kadar gidebiliyor.
Bazen kovulmak gerekebilir; siz gidemiyorsanız, birisinin sizi atması iyi olabilir. Bir şeyin içinde boğulduğunuzda, zaten başarıyı kaybetmişsinizdir. Hayatımızı yöneten şey hırs olmamalı. Mutlaka tatil yapmalısınız.

'ŞİŞMAN' HABERLERİ BASKI YARATTI
"Hayır demeyi öğrenmek; hayatta her konuda gerekli bir şey. Meryem Uzerli hakkında 'Çok şişman, sürekli yiyor' diye haberler çıkıyordu. Sürekli güzel olmak, hep iyi ve doğru olanı yapmak zorunda olmak; çok ciddi bir baskı."

kalan karakter 1000

muhteşem sakalet muhteşem sakalet

Hürrem rolündeki kız bütün diziyi sırtlamış sürükleyip götürüyor. Süleyman rolündeki adam camgöz gibi donuk donuk sakal sıvazlıyor arada bir. Kızın 6 katı maaş alıyormuş!

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 27.05.2013 17:47
misafir misafir

Senaristler hic üstüne düsmesin madem memleketine gitti orda tedavi görecekmis bizim memleketimizin suyu cikti hic Doktor kalmadi ...hepsi bahane Senaristler cekimi hemen Betül Cicekle yapmaya baslayin bence olsun bitsin nedir bu ya Kapristen baska birsey deyil.Buda size DERS OLSUN.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır8
cevapla 27.05.2013 15:05
Komik Komik

Yok deve misafir ! Daha ne alsın. Bu ülkede asgariden az parayla ev geçindiğim, çocuk okutan,kira veren aileler var. Aldığı haftalık parayı rüyasında göremez bu gariban kesim hatta orta kesim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 27.05.2013 14:38
misafir misafir

bence en cok parayi Halit almali en zor Rol onun bu sicaklarda upuzun sakallarla kolay deyil ..sezonda final olmali daha fazla zorlamayin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 27.05.2013 14:38
misafir misafir

Simarik sey hastalik falan bahane ..utanmadan telefonlara bile cikmiyormus sanki nedir niye üstüne düsüyorsunuzki bence ona benzeyen kimseyi oynatin Uzerli görsün o zaman nasil oluyormus ve kim kaybediyormus.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 27.05.2013 14:35

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.