Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1 milyon hayranının olması korkutuyor!

Giriş Tarihi: 28.5.2013

Ünlü çizgi roman karakterinin aynı isimli dizi versiyonunda oynamaya hazırlanan başarılı aktör Tim Seyfi: Oynadığım her projede sorumluluk hissediyorum. 1 milyon hayranı olan bir karakteri canlandırmanın da tehlikesi tabii ki çok büyük...

Yılmaz Aslantürk'ün 22 yıldır yayımlanan ünlü çizgi roman karakteri 'Otisabi'nin dizisi nihayet 1 Haziran'da Sinema TV'de başlıyor. Uzun zamandır tartışılan 'Otisabi'yi kimin canlandıracağı, geçtiğimiz günlerde belli oldu: Tim Seyfi. 'İki Süper Film Birden' ve 'Aşk Tutulması' filmlerinde başrol oynayan Tim Seyfi ile projeyi konuştuk...

ANINDA TAV OLDUM

'Otisabi'yi okur muydunuz? 'Otisabi' rolünü kabul etmenizde sizi etkileyen ne oldu?
Türkiye'ye geldiğimde arada bir 'Uykusuz' dergisini okurdum. 'Otisabi' göze çarpan bir karakterdi. Fakat çok net aklımda değildi. O karakteri canlandırma söz konusu olunca, internetten birkaç bölümünü okuyup anında tav oldum. Kim çizgi roman karakterini canlandırmak istemez ki? 'Batman' rolünü başkası kaptıktan sonra, tabii 'Otisabi'yi kaçırmak istemedim!

'Otisabi' imajının üstünüze yapışması tehlikesi var. Bu imajın avantaj ve dezavantajları ne olabilir sizce?
20 yıldır oyuncuyum ve 100'e yakın projede rol aldım. Her zaman en iyi performansı sergilemek isterim, sonrasını düşünmem. Bence oyunculuk; farklı şeyler oynamak, yeni şeyler keşfetmek ve öğrenmektir. O yüzden genelde diziye dahil olurken çok düşünürüm ama 'Otisabi' çok farklı bir proje. Bu işe dahil olurken hiçbir kuşkum yoktu.

ROL HEM KOLAY, HEM ZOR

'Otisabi' önemli bir karikatür kahramanı. Bu karakteri canlandırırken çizeri karşısında kendinizi sorumlu hissediyor musunuz?
Ben her oynadığım karakteri ciddiye alıp her projede sorumluluk hissediyorum. 1 milyon hayranı olan bir karakteri canlandırmanın tabii tehlikesi büyük ama herkesi mutlu etmek imkansız. O yüzden kendimi kasmıyorum; iyi oynayıp, karaktere ait samimiyeti bulup seyircileri mutlu etmek istiyorum. Birebir, bütün beklentileri yerine getirmek zaten zor; özellikle de böyle bir karakteri canlandırırken... Çünkü her okurun farklı bir 'Otisabi'si mutlaka vardır.

'Otisabi' canlandırılması zor bir karakter mi?
Her rol hem kolay, hem zor. Önemli olan; karakterin ruh halini, duygularını ve mizahını doğru dozajla iyi bir şekilde sergilemektir.

'2 Süper Film Birden'; ilk Türk filminizdi. Türkiye'de neden daha çok projede yer almadınız?
Onu Türkiye'deki filmcilere sormanız gerekiyor. (Gülüyor) Fırsat olmadı ama güzel bir proje olduğu müddetçe seve seve Türk yapımı bir projede rol alırım.

BENİM TEK ÜLKEM YOK DÜNYA VATANDAŞIYIM
Emir Kusturica, Fatih Akın gibi yönetmenlerle çalıştınız. Türkiye'de çok bulunmuyorsunuz. Kariyerinizi hep yurt dışında devam ettirmeyi mi düşünüyorsunuz?
Yurdumu tek bir ülke ile sınırlamıyorum. Tabii ki Türkiye benim vatanım, doğdum yer ama ben 2 yaşımda Almanya'ya geldim, yıllar boyunca Fransa'da ve Amerika'da yaşadım. Klasik bir cümle gibi gelse de 'dünya vatandaşı'yım. Her yerde kendimi iyi hissediyorum. Beş lisan konuşabildiğim için çabuk iletişim kurabiliyorum ama oyuncu olarak, en başta projenin iyi olması ön planda. Son yıllarda Estonya, Finlandiya, Sırbistan, İtalya ve Fransa gibi ülkelerde çalıştım ve böyle devam ederse, benden mutlusu yok. Şimdiye kadar Türkiye'de hep Murat Şeker'in filmlerinde oynadım. Bakalım 'Otisabi'den sonra neler olacak?

'GERONİMO' ADLI FİLMDE OYNAYACAĞIM
Yeni projeleriniz neler?
Ünlü yönetmen Tony Gatlif'in yeni filminde rol alacağım. Fransa'da geçen bol müzik, aşk ve şiddetli bir Çingene filmi çekeceğiz. Adı 'Geronimo'. Ayrıca Sırp, Bulgar ve Türk ortak yapımı 'Yeniçeriler' adlı filmde yer alacağım. Ayrıca İsviçre'de çektiğim '10 Gün Sonra Ölüyorum' adlı filmle Uluslararası Montreal Film Festivali'nde yarışacağım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1 milyon hayranının olması korkutuyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz