Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Orhan akıllıdır beni kaybetmeyi göze alamaz

Giriş Tarihi: 1.6.2013

Sevim Emre; eşi Orhan Gencebay'ın, kendisiyle çok mutlu olduğu için çapkınlıkta gözü olmayacağını söylüyor: Orhan Bey akıllı bir adamdır; hayatına sokacağı bir günlük insan için 38 yıllık mutluluğunu, huzurunu, düzenini bozmayı ve beni kaybetmeyi göze alamaz!

Ferdi Tayfur son dönemde, önümüzdeki günlerde çıkacak 'Bir Zamanlar Ağaçtım' adlı kitabında yazdıklarıyla gündemde. Tayfur'un, kitabıyla ilgili verdiği bir röportajda sarf ettiği "Sevim Hanım çok akıllı bir kadındır. Orhan Abi zampara değil miydi yani? Ama Sevim Emre hep yanındaydı; eşini hiç yalnız bırakmadı" sözleri, Sevim Emre'yi kızdırmıştı. Ben de bunun üzerine Emre'yi aradım. Kendisine hem Ferdi Tayfur'un sözleriyle ilgili düşüncelerini, hem de eşi Orhan Gencebay ile hayatını sordum; o da çok samimi açıklamalar yaptı...

TEK TEMİZ BİZ KALDIK!
Sizinle ilgili sözlerini duyduktan sonra Ferdi Bey ile görüştünüz mü?
Ferdi Bey'i aradım ve "Neden bizimle ilgili açıklamalarda bulundunuz?" dedim. O da; sözlerinin yanlış yansıtıldığını söyleyip şöyle dedi: "Ben 'Orhan Abi'nin yanındaki kadın; erkeğini yanında tutan kadındır. Orhan Abi bir şey yapmıyorsa, bunun nedeni Sevim Hanım'ın akıllılığıdır. Orhan Abi belki eskiden çapkındı ama Sevim Hanım'dan sonra olmadı' dedim."

Orhan Gencebay adına her şeye sizin karar verdiğiniz söyleniyor; ne diyeceksiniz bunlara?
Böyle saçma şey olur mu? Orhan Bey kararlarını kendisi verir, bana sadece "Sen ne diyorsun?" diye sorar; o kadar. Ama yine kendi aldığı kararı uygular. Bunlar çok anlamsız kıskançlıklar...

Bu söylentilerin nedeni kıskançlık mı sizce?
Başka neden kaynaklanır bu düşünce tarzı? Bir tek temiz biz kaldık; şimdi bizimle uğraşıyorlar. Biz mutlu bir aileyiz, kendi kabuğumuzda huzurlu yaşıyoruz.

Bugüne kadar Orhan Gencebay hakkında en ufak bir sansasyon olmamasını neye bağlıyorsunuz?
Ne yapmalıydı bu adam, anlamadım. Orhan Bey son derece saygılı, ailesine, düzenine bağlı bir insan. Beraberlik bu saygıyla yürür. Karısını aldattıktan sonra, hiçbir şey olmamış gibi o kadının yüzüne bakabilen erkeğe yazıklar olsun bir kere.

Orhan Gencebay'a çapkınlık yapacak nefesi aldırmadığınız söyleniyor...
Yok artık! Bakın ben şimdi, Orhan Bey'in programda giyeceği kostümleri almak için Edirnekapı'dayım. Orhan Bey ise ofiste. Ben her zaman kendisini evden yolcu ederim ve kendi işime bakarım.

Orhan Bey'e göz açtırmadığınız söyleniyor ama...
Bir adam bir şey yapmak istiyorsa; ister tepesinde olun, ister 24 saat dip dibe olun, farketmez. Bir erkek kafasına koyduktan sonra, geçmiş olsun! İlla ki bir insanın çapkın mı olması gerekiyor? Belki adam mutlu; ihtiyaç duymuyor. Ayrıca ona gelecek olan kadın; beni kaybettirecek. Orhan Bey'in hayatına sokacağı bir günlük insan, benimle yaşadığı 38 yıllık mutluluk ve huzura değer mi? Elbette değmez. Orhan Bey akıllı adamdır; niye böyle bir şeyi göze alsın? 40 yıllık düzenini mi bozacak? Benim yıllarca ayakta tuttuğum bu aşkı yıkmaya kimsenin gücü yetmez.
ARKADAŞINA GÖNDER
Orhan akıllıdır beni kaybetmeyi göze alamaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz