Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Masumuz ulan masumuz!

Giriş Tarihi: 15.6.2013
Yargıtay 10'ncu Ceza Dairesi; şarkıcı Deniz Seki'ye 'uyuşturucu ticareti yapmaktan' verilen altı yıl üç aylık hapis cezasını, oyçokluğu ile bozdu. Daire, bozma nedenine gerekçe olarak; Seki'nin suçunun 'uyuşturucu ticareti yapmak' değil; 'uyuşturucu ticaretine yardım etmek' olduğunu ancak cezasında indirim yapılmamasını gösterdi.

"YEMEDİĞİMİZ LAF KALMADI"
Ünlü şarkıcının, Şubat'ta albüm çıkaran küçük kardeşi Serkan Seki ise daha suçları onaylanmadan olayı abartanlara Facebook'ta isyan etti: "Beş senedir 'Durum budur' diye konuşamıyoruz. 'Masumuz ulan, masumuz' diye bağıramıyoruz. Süreç hukuki terimlerle işliyor ama vicdani kısım ayaklar altına alınıyor. Yemediğimiz laf kalmadı; işimizden, aşımızdan olduk ama her birini Allah'a havale ettik. Halk anlamaz hukuki terimlerden... Ortada verilmiş bir karar yokken, 'Yargıtay'dan onaylandı, hapse girmesi kesinleşti. 100 sene idam! Ahlaksız bir kadın zaten bu, vurun laaaaynn!' dediler. Ne oldu? Allah büyük, Yargıtay bozdu kararı. O haberleri yapan vicdansızlarla, mahkemede görüşeceğiz." Seki, ablasının mahkeme sürecinin kendi işlerini de olumsuz etkilediğini belirterek "2009'da bu olay ilk duyulduğunda, Bulgaristan'da bir otelde program yapıyordum. Ertesi gün beni işten kovdular. Ama o olumsuz süreci atlattık" dedi.

"AKILANMADI YİNE BU KIZ!" DİYORLAR
Hukuki terimlerin kullanılması nedeniyle halkın her şeyi bilmemesinden rahatsız olduğunu belirten Seki, Facebook'ta şunları yazdı: "Bu tür haberler çıktığında bu kız sanki yeniden hapis cezası almış ya da sürekli içeri girmiş çıkmış gibi bir algı oluşuyor. 'Yine akıllanmadı bu kız' deniyor. Cezasını çekti bu kız! Karar onaylanmadan yapılan haberler bizi çok üzdü. Uyku uyuyamadık, anneme bir şey olacak diye çok korktum. Bu kadar yargısız infaz olmaz. Bizim kötülüğümüzden mutlu olan insanlar var."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Masumuz ulan masumuz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz