Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ben popülerken Kıvanç ortada yoktu!

Giriş Tarihi: 29.6.2013

Uzun süre ekrandan uzak kalan Yunus Günçe: Benim de çok popüler olduğum dönemler oldu. O zamanlar Kıvanç Tatlıtuğ, Mehmet Günsür yoktu. Kızlar zor durumdaydı!

'Kafamda Böcekler Var' adlı stand-up gösterisi ile 2 Temmuz'da Bosahne'de izleyici karşısına çıkacak olan Yunus Günçe, ekrandan uzak kaldığı sürede yaptıklarını anlattı. Kendisini 'Yeni nesil şovmen' olarak tanımlayan Günçe, "Henüz yapabileceklerimin yüzde 10'unu gösterebildim. Yapacağım çok şey var" diyor...

Herkesin tatile çıktığı dönemde siz oyun sahnelemeye başlıyorsunuz. Bunda bir terslik yok mu?
Ben tatil yapmayı seven biri değilim; tatilde sıkılıyorum. Sezona daha antrenmanlı girmek için yazı oyun oynayarak geçireceğim.

ÜNLÜ GİBİ YAŞAMIYORUM
Sahnede ne anlatıyorsunuz?
Ne yaşıyorsam onu anlatıyorum; ayrı bir karakter çizmeye çalışmıyorum. Ünlülük meselesini, parasızlığımı, işsiz kaldığım iki-üç yılı... Yaptığım şey, herkesinden farklı.

Şöhret ne ifade ediyor sizin için?
Ekmeğini taştan çıkaran biriyim; ünlü değilim ben! Ünlü dediğimiz canlı gibi yaşamıyorum. O başka bir canlı türü. Bu dozda tanınmayı seviyorum. Çok ünlü olmaya göre, belli bir dozdaki tanınırlığı korumak çok daha zor. Daha tanınır olmak için yapılması gerekenler bana göre değil.

Popüler kültüre ait hissetmiyor musunuz kendinizi?
Hiç hissetmiyorum. Birçok kişinin bugünlerde geldiği o popüler noktaya, ben beş-altı sene önce gelmiştim. Benim de çok popüler olduğum dönemler oldu. O zamanlar bu kadar çok dizi yoktu. O zamanlar Kıvanç Tatlıtuğ, Mehmet Günsür, Burak Özçivit yoktu. Kızlar çaresizdi! Ben bir antikahramanım çünkü risk alıyorum.

GÖRENİN EGOSU KALKIYOR
Neden işsiz kaldığınızı sorguladınız mı hiç?
Çok... Bu üç-dört senelik işsizliğimi çok saçma buluyorum. Beni kullanabilecekleri saha çok fazla. Kullanılmamış olmam bana çok saçma geliyor.

Sektör size küstü mü?
Sanmıyorum... Bu kadar kendini ciddiye alan, önemseyen biri değilim. Birisinin bana cephe alacağını veya rakip olarak göreceğini sanmıyorum. Fakat insanların beni sevmemesini çok normal karşılıyorum. İnsanların, gördüğüm şeyleri ifade etme huyumdan ötürü rahatsız olduklarını hissediyorum. Beni görenin egosu kalkıyor!

Yaptığınız işi nasıl tanımlamak gerek?
Ben eğlendiriciyim, yeni nesil şovmenim. Performans konusunda iyi olduğumu düşünüyorum. Kendimi daha da geliştirmek için sürekli araştırıyorum, okuyorum.

Özgün olmayı nasıl başarıyorsunuz?
Başka bir atmosfer yaratmaya çalışıyorum. İnsanların bana gülmesi gerekmiyor; benimle beraber gülmelerini sağlamaya çalışıyorum. Çok başka türlü bir mizah ve anlatım biçimi yarattığımı, ilk dakikadan itibaren anlıyorlar.

Stand-up deyince akla Cem Yılmaz geliyor tabii...
Cem Yılmaz, stand-up'ta çıtayı çok yüksek bir yere koydu. 'Onun şansını keşke ben de yakalasam' diye bir kıskançlığım var. Ben de isterim 5-10 bin kişinin önüne çıkmayı...

KAFAMI BUZLUĞA SOKUYORUM
Gösterinizin adı neden 'Kafamda Böcekler Var'?
Kafamda bir çok dosya var; Windows gibi bir şey. Sürekli bir düşünce içindeyim ve akışına bırakamıyorum. Ben rahatsızım zaten; normal olduğumu kimse iddia edemez. Anormal yanlarım daha baskın...

Ne tür rahatsızlıklarınız var?
Mesela kafamı her sabah yaz-kış buzlukta sakladığım kaba sokarım. Bunu anlattığımda inandırıcı gelmiyor kimseye. Bir ara sahip olduğum kıyafetleri hatırlayamıyordum, fotoğraflarını çekip dolaba yapıştırıyordum. Bana göre normal ama bazılarıına göre yadırganan şeyler bunlar...

800 BİN LİRALIK ARABA HAYALİM YOK
İşsiz kaldığınız dönemde motivasyonunuzu yüksek tutan şey ne oldu?
'Bir gün başaracağım' inancı... "Bu dönem bir gün bitecek ve ben hazır olmalıyım" diye kendimi fiziksel ve ruhen geliştirmeye çalıştım.

Bu sürede hiç teklif gelmedi mi?
Geldi; Samanyolu TV'de dört televizyon filminde rol aldım.

Yeteri kadar para kazanamadığınızı düşünüyor musunuz?
Şu an için öyle... Çalışmam gerektiği kadar çalışmıyorum. Çok daha yoğun çalışmam ve özellikle TV'nin beni çok daha fazla kullanması lazım. Çok ses getirecek projelerim var; ekranın bana ihtiyacı var. Henüz yapabileceklerimin yüzde 90'ını yapmadım. Bu söylediklerimden acınılacak bir halde olduğum anlaşılmasın, ben mutluyum.

İstediğiniz hayat standardı nedir?
800 bin liralık arabaya binme hayali kurmuyorum. Anneme Bodrum'da bir ev almak istiyorum. Yeğenlerimin geleceğiyle ilgili yatırım yapmak istiyorum.

Peki aile kurma hayaliniz var mı?
Hiç yok! Çocuğum olmasından daha çok önemsediğim önceliklerim var...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ben popülerken Kıvanç ortada yoktu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz