X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Rahmi Koç bit pazarında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Rahmi Koç bit pazarında

  • Giriş Tarihi: 3.11.2014 10:13 Güncelleme Tarihi: 3.11.2014 10:51
Rahmi Koç bit pazarında
Rahmi Koç bit pazarında

Türkiye'nin en zengin 6. kişisi Rahmi Koç'u bit pazarında görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Koç, 5 liralık eşyaların satıldığı tezgahları uzun süre inceledi.

Rahmi Koç, dün Feriköy'deki bit pazarındaydı. 2 milyar dolar serveti olan Koç, 5 liralık eski eşyaların satıldığı tezgahları titizlikle inceledi.

Kişisel serveti 2.1 milyar dolar olarak açıklanan ve bu rakamla Türkiye'nin en zengin 6. kişisi olan Rahmi Koç'u görenler gözlerine inanamadı. Gayrimenkullerinin yanı sıra değeri milyon dolarları aşan antika koleksiyonuyla da dünya çapında nam salan işadamı, dün Feriköy'deydi.

HER HAFTA GİDİYOR

Rahmi Koç, her hafta pazar günü Feriköy'de kurulan bit pazarını saatler boyu gezdi. Antika ve 2. el ürünlerin bulunduğu tüm tezgahları büyük bir titizlikle inceleyen ünlü işadamı, 'bit pazarına nur yağdı' sözünün hakkını verdi. Bu pazarda tezgahı bulunan bir antikacı, "Rahmi Bey, hemen hemen her hafta buraya gelip bol bol alışveriş yapar. Kendisi buradaki birçok esnafın yüzünü güldürüyor" dedi.

20 PARÇA EŞYA ALDI

Kişisel koleksiyonu için kendisine yaklaşık 20 parça antika eşya aldığı öğrenilen Rahmi Koç'un, Ayvalık'taki bit pazarının da müdavimi olduğu ve yine yaz aylarında sıkça gittiği Alaçatı'daki antikacıları sürekli gezdiği biliniyor. Öte yandan Koç'un; değerli antika eşyalar ile servet değerindeki antika koleksiyonları sergilediği Haliç, Ankara ve Ayvalık'ta 3 müzesi bulunuyor.

Kaynak: Takvim

Günaydın twitter

kalan karakter 1000

ömer yılmaz ömer yılmaz

ben pazarda esnafım bu pazarı pitpazarı sanan gelmesin bitlenir bu pazar antika pazarıdır burda yarım asır üzerinde olan her şeyi bulursunuz rahmi beyin bu bazara gelmesi bile bize manevi des dekdir burda yabancı turistler bizim eski kültürümüzü deyerli her şeyleri satın alıp yurt dışına çıkarı yorlar malesev ülkemin varlıklı insan ları zahmet edip pazara gelmi yorlar saolsun rahmi bey kurtara bildi kadarını kurtarıp müzesinde ser gili yor pazarda satının satıgının ne oldunu cogu bilmi yor isdanbul yaşayan eski in san ları bir kö şede sakladığı eski deyerli eşyaları kişi öldükden sonra çocukları yakın ları eskiciyi veya hur da cı yı çağırarak bu deyerli eş yaları ne oldunu bilmeden cöb diye veri yor ve pazara gelen bu eş yalar alı cısını bulama dıgı zaman cö pe atılı yor tarih de yaşan mış önem li evrakları yok olu yor bu pazara tarih kokan bir zaman tüneli gibi bu pazarda her an ser vet deyerinde bir ürün al alma şan sınız var

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.11.2014 06:08
hasan köfte hasan köfte

saygılar rahmi bey

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.11.2014 23:26
oemer oemer

helal olsun.rahmi bey isini biliyor esnafinda yüzünü güldürüyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.11.2014 22:23
ibilgili ibilgili

rahmi koç bit pazarında kendini arıyor.bulamaz. ancak bir mürşidikamil bulursa olur o iş tavsiye olunur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.11.2014 14:42
jilet ali mannesmann jilet ali mannesmann

kardeşim adam zengin olabilr ama bence hos bir şey gezip dolaşması ordaki ortam cok başka atmosfer gezerken gördüğü şeyler halkın arasına karışması bence olağan ve güzel şeydir ... biraz hayata bakıp topluma karışması hos

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.11.2014 13:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.