X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Nihat Doğan'dan sert açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'dan sert açıklamalar

  • Giriş Tarihi: 27.1.2015 13:03 Güncelleme Tarihi: 27.1.2015 13:30
Nihat Doğan'dan sert açıklamalar
Nihat Doğan'dan sert açıklamalar

Ünlü türkücü , konuk olduğu Söylemezsem Olmaz programında "Siyaset defterini kapatıp kapatmadığı" sorusuna çok konuşulacak cevaplar verdi.

Canlı yayında gündem yaratacak açıklamalar yapan ünlü türkücü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kastederek "Bu yürekli insanın yanında olmak bizim için bir şereftir" dedi.

'ın açıklamaları şöyle:

"AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI'NDAN GELMEYİM"

Siyaset defterini kapattım. Hiçbir dönem de aday olmadım. Ben demokrat bir insanım. Halkın %50'sinin oyunu almış bir partinin, anayasa mahkemesinde halkın verdiği vergilerle maaşını alan on bir tane anayasa memuru tarafından kapatılmasına, zincirlenmesineydi benim tepkim. Ve o dönem Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin yanında oldum. AK Parti Gençlik Kolları'ndan gelmeyim. "Türkiye artık muz cumhuriyeti değildir. Yüzünü muasır medeniyetlere dönmüş Türkiye'de parti kapatmak çağ dışıdır" dedim. AK Parti kapatılmayınca da "Üç yıl boyunca çok yıprandım" dedim.

"EROL KÖSE'DEN YEDİĞİM FIRÇALARI BİR BEN BİR DE ALLAH BİLİR"

Ben korku dağlarını kırdım. İnsanlar tuttukları takımı söyleyemiyorlardı. Ben tuttuğum takımı söyledim diye prodüktörüm 'den yediğim fırçaları bir Allah bilir bir de ben bilirim. Ben insanların tuttukları takımı bile söyleyemedikleri bir ortamda tuttuğum partiyi söyledim. Açık ve net söylüyorum; ben seksen sene boyunca tavrını mevcut sistemin karşısına koymuş insanların pasifize olduğunu ve yok olduğunu bilerek, "Vesayetin sahibi muktedirler seni iki senede yok ederler Nihat, ama en kötü gider bir türkü barda türkünü söyler ekmeğini kazanırsın" dedim. Nitekim halk da uyandı. Halkımız da kendi sorunlarına duyarlı olan, kendisinin yanında duran sanatçılara karşı teveccüh göstermeye başladı.

"BARIŞ SÜRECİ'NE DESTEK OLDUM"

Yarın bir gün yine toplumsal sorunlar olursa seve seve halkımın yanında olacağım; ezilenlerin, mağdurların, zulme uğramışların yanında olacağım. Ben Barış ve Referandum sürecine destek verdim ve şarkılarımla destek oldum. Barış Süreci'nde Dolmabahçe'de kahvaltıya çağrılmıştım. İlk defa ülkemizde bir iktidar elini taşın altına koymuştu. "Ya ben bu savaşı yeneceğim ya da bu savaş beni yenecek" diyen bir lider, bir yürekli adam çıkmış ve kırk yıldır bu ülkenin kanını emen bir sorunu çözmek istemişti ve bu sorunu çözerken hiç bilmediği bir ormana girmiş, hangi canavarlarla karşılaşacağını da bilememişti. En yakın arkadaşları, dost bildikleri tarafından sırtından vurulmaya çalışılıyor, küresel güçler tarafından sırtından vuruluyordu. Vesayeti elinde bulunduran oligarklar tarafından aşağı çekilmeye çalışıyordu. Ben bu yürekli insanın, "Barış için gerekirse Baldıran Zehiri'ni içeceğim" diyen bu yürekli insanın yanında olmak bizim için bir şereftir.

"EMRE KINAY ÇIKMIŞ 'KORKUYORUM' DİYOR"

Son günlerde sanatçı arkadaşlarım bir algı savaşı yarattılar "Biz iktidardan korkuyoruz, biz iktidardan çekiniyoruz." diyerek. Bu tarz yalanlara başvurulmasını kınıyorum. çıkmış "Korkuyorum" diyor. Ne korkusu yahu? Ben anlamıyorum. Türkiye Cumhuriyeti'nin seksen - doksan yıllık tarihine bakarsak; bu ülkede kravat takmadı diye insanlar asıldı, şapka takmadı diye insanlar asıldı, sarığını çıkarmadı diye insanlar asıldı. Bu dönemde ben kimsenin asıldığını görmüyorum. Şapka takmadı diye insan asanları ilahlaştıracaksın. Her türlü özgür ifadenin söylenebildiği bir ülkedeyiz. Ülkeyi demokratikleştiren, ülkeye barışı getirmeye çalışan bir lideri de şeytanlaştıracaksın. Bu son derece yanlıştır.

Günaydın twitter

kalan karakter 1000

huseyin huseyin

korkuyorum diyen kisler veya sanaatcilar veya is adamlari bu ulke için halk için ne yaptiniz halka bir sey olur diye mi korkuyorsunuz yoksa sizlerin gelirleri azalir yasam kaliteniz azalir diye mi korkuyorsunuz anu bi açiklarsaniz daha durust olacaksiniz korkunuz niçin ve neden korkuyorsunuz

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 27.01.2015 18:46
fvz fvz

akp sayesinde pek çok konuda adım atıldı. bunu inkara gerek yok hatta gurur duymalıyız duyuyoruz da. ancak paralel darbesinden sonra biz adalet beklerken adalet gelemedi. intikam da kör bıçakla alınmaya çalışılıyor. o zaman da paralel tehlikesi artarak devam ediyor.intikam duygusu körleştiriyor akılsızlaştırıyor çünkü. sanatçılar iş alamamaktan korkuyor. işsiz kalmaktan korkuyor. devlette çalışanlar görevinden alaşagı edilmekten korkuyor. terfi alamamaktan korkuyor.isitşare dedikleri özeleştiri ve hayır ve hak bildigini söylemek değil yukardam gelen emri övmek. halbuki bu kısa dönemde güçlü parti görüntüsü versede orta dönemde içten çürüyen çınar gibi çöküşü ve çürümeyi getirir. mehmet metiner lerle kurulmadı bu parti onlarla ancak daha hızlı çöker.ama herkesten özgür düşünüp partiyi ve ülkeyi ileri götürecek düşünceler değil teviller bekleniyor. kimse ulu orta aşağılama ve hatta eleştiri de dahi bulunmasın ama kendi içinde bari eleştiri olabilsin. yanlışlık var gören göz gerek

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 27.01.2015 18:28
NAİL SEVİM NAİL SEVİM

HELAL OLSUN KARDEŞİM SANA

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır2
cevapla 27.01.2015 17:27
abdullah abdullah

ağzına sağlık nihat doğan...ben de söylediklerine imzamı atıyorum...hem de akpartili biri olmadığım halde...yaşım gereği bu ülkede çok şeyler gördüm...bu ülke ve bu millet çook badirelerden geçti...şimdi hiç görülmemiş bir şekilde atağa kalkmaya çalışıyor.. buna engel olmaya çalışan dış güçleri anlayabiliyorum ama içimizdekileri anlayamıyorum...eğer bu ülkenin şimdi atağa kalkmasına fırsat vermezsek bir daha böyle bir atağı zor görürüz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır1
cevapla 27.01.2015 16:31
halil halil

helal sana,

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır5
cevapla 27.01.2015 15:52

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.