Otellere telif baskını

Giriş Tarihi: 21.2.2015 11:16 Güncelleme Tarihi: 21.2.2015 14:55
Otellere telif baskını

’dan ’a kadar yüzlerce şarkıcının telif haklarını koruyan MSG, Sevgililer Günü’nde ünlü mekân ve otellere baskın yaptı. Telif ödemedikleri tespit edilen mekânlar hakkında yasal işlem başlatıldı.

Başkanlığını Garo Mafyan'ın yaptığı MSG (Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği) şarkıcı ve bestecilerin telif haklarını korumak için büyük bir mücadele veriyor.

MSG, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde ünlü mekân ve otellere eşzamanlı baskınlar yaparak telif haklarını koruyan kanuna ne ölçüde uyulduğunu gözlemlemek istedi.

'TELİFLER ÖNEMSENMİYOR'

Baskın sırasında MSG'ye polisle birlikte diğer müzik meslek birlikleri MESAM, MÜYAP VE MÜYOBİR'in temsilcileri de destek verdi. MSG Başkanı Garo Mafyan, "Büyük otellerin dahi telif haklarını önemsemediğini gördük. Mücadelemiz tüm müzik dünyası adına devam edecektir. Telifler müziğin yaşaması ve üretimin devamı için zaruridir" dedi.

MAFYAN UYARDI

Baskında işletmelere 2 ile 5 bin TL arasında cezalar kesildi. MSG Başkanı Garo Mafyan, "Mekânlar işletmeciler veya organizatörler illegal kullanımı bırakmazsa 1 yıldan 5 yıla hapis cezası, 68. maddeye göre ise tazminata hükmedilecektir" diyerek uyarıda bulundu.

Kaynak:Habertürk

TARKAN'IN MESAJI İNGİLİZ GAZETESİNDE-TIKLAYIN

İŞTE TARKAN'IN O MESAJI-TIKLAYIN

TARKAN KÖYÜNE DÖNDÜ-TIKLAYIN

ARKADAŞINA GÖNDER
Otellere telif baskını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz