Natalie Portman ve David Gandy en güzel yüze sahip!

Giriş Tarihi: 31.3.2015 16:11 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 16:13
Natalie Portman ve David Gandy en güzel yüze sahip!

İngiltere’de bilim insanları, bir bilgisayar programından yararlanarak, ülkede yaşayan kadın ve erkeklerin 'ideal güzellik' olarak algıladığı yüzleri belirledi.

İngiltere'deki Kent Üniversitesi'nden araştırmacılar, en güzel erkek ve en güzel kadın yüzünün resmini çıkarttı.

İŞTE DÜNYANIN EN GÜZEL YÜZLERİ - TIKLAYIN

Polis teşkilatının, suçluların robot resmini çizmek için kullandığı programdan yararlanan uzmanlar, dudak kalınlığı, burun uzunluğu ve alın çizgisi gibi detayları baz alarak en güzel yüzlere ulaştı.Dünyanın önde gelen yüz haritalandırma uzmanlarından Dr. Chris Solomon, çalışmaya katılanlardan, 'ideal güzellik' olarak algıladıkları yüzleri program aracılığıyla yaratmalarını istedi.

Çıkan sonuçları, diğer 100 katılımcı, 'çekicilik' açısından değerledirdi. Daha sonra uzmanlar, puanlamaları da göz önünde bulundurarak yaratılan yüzleri bir araya getirdi.İngiliz Daily Mail gazetesi, ortaya çıkan erkek ve kadın yüzünü, model David Gandy ve aktrist Natalie Portman'a benzediği yorumunu yaptı.

NATALIE PORTMAN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Doktor Solomon, çalışmanın, kadınlarla erkeklerin güzellik algıları arasındaki farkı da ortaya koyduğunu belirterek, Söz konusu erkek yüzünün güzelliği olunca kadınlar, erkeklerden daha feminen yüzler çizdi. Kadınlara göre ince yüzlü, dolgun dudaklı ve traşlı erkek yüzleri daha çekici" dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Natalie Portman ve David Gandy en güzel yüze sahip!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz