Elçin Sangu’ya ‘avans’ icrası açıldı

Giriş Tarihi: 29.6.2016
Elçin Sangu’ya ‘avans’ icrası açıldı

Oyuncu Elçin Sangu, ‘Alabora’ dizisinin 13 bölümü için Endemol’den 260 bin lira aldı. Ancak dizi dördüncü bölümde yayından kaldırılınca, yapımcı 180 bin lirasının iadesini isteyip Sangu için icra takibi başlattı

'Kiralık ' isimli dizide canlandırdığı 'Defne' karakteriyle adından söz ettiren oyuncu Elçin Sangu, daha önce yayından kaldırılan 'Alabora' dizisi nedeniyle mahkemelik oldu. Genç oyuncu, bölüm başı 20 bin liradan 13 bölüm için 260 bin lira ücreti peşin almıştı, ancak dizi dördüncü bölümden sonra yayından kaldırıldı. Yapımcı Endemol Medya Prodüksiyon Şirketi, sözleşmede 'avans' olarak yazdığı gerekçesiyle ücretin dokuz bölüm karşılığı olan 180 bin liranın iadesini istedi. Dizinin yayından kaldırılmasının kendisinden kaynaklanmadığını ve kendisine peşin olarak ödenen ücretin avans olmadığını belirten Sangu ise borçlu olmadığını iddia ederek tespit için Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi'nde dava açtı.

İCRAYA İTİRAZ ETTİ
Hukuk davası devam ederken, yapımcı şirket, peşinatın iadesini ödemeyen ünlü oyuncu hakkında icra takibi başlattı. Sangu ise, yapım şirketiyle aralarında hukuki bir süreç olduğunu ve henüz alacaklısı olup olmadığı bir tutardan dolayı icra takibi yapılamayacağını iddia ederek borca itiraz etti.
ARKADAŞINA GÖNDER
Elçin Sangu’ya ‘avans’ icrası açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz