X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Şehit Pilotlar Adına Hatıra Ormanı Oluşturuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Şehit Pilotlar Adına Hatıra Ormanı Oluşturuldu

  • Giriş Tarihi: 4.4.2015 20:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
24 ŞUBAT GÜNÜ TÜRKİYE’Yİ YASA BOĞAN UÇAK KAZASINDA ŞEHİT OLAN 4 PİLOT İÇİN GÖREV YERLERİ OLAN 7 ANA JET ÜS KOMUTANLIĞI'NDA HATIRA ORMANI OLUŞTURULDU.
Şehit Pilotlar Adına Hatıra Ormanı Oluşturuldu

24 Şubat günü Türkiye’yi yasa boğan uçak kazasında şehit olan 4 pilot için görev yerleri olan 7 Ana Jet Üs Komutanlığı’nda hatıra ormanı oluşturuldu.
Düzenlenen törene, Valisi Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 7. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Aydemir Taş, İlçe belediye başkanları, çok sayıda kurum ve STK temsilcisi ile şehit yakınları askeri yetkililer katıldı.
Düzenlenen programın ardından şehitlerin adına oluşturulan hatıra ormanında ilk fidanlar protokol üyeleri tarafından dikildi.
24 Şubat günü Malatya’da konuşlu 7’nci Ana Jet Üssü’nden planlı gece uçuş eğitimi için kalkan iki adet RF-4E keşif uçağı ile saat 19.05’te radar irtibatı kesilmiş ve arama çalışmaları sonrasında saat 20.45’te iki uçağın da enkazına ulaşılmıştı. Kazada, Kurmay Binbaşı Salih Sezer, Hava Pilot üsteğmen Onur Özkaya, Hava Pilot Üsteğmen Salih Atalay ve Hava Pilot Üsteğmen Zeynel Özbahçeci şehit olmuşlardı.