X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER MÜSİAD’dan TÜİK’e Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

MÜSİAD’dan TÜİK’e Ziyaret

  • Giriş Tarihi: 18.6.2015 19:38 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 21:52
MÜSTAKİL SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ (MÜSİAD), TÜRKİYE İSTATİSTİK KURUMU MALATYA BÖLGE MÜDÜRÜ AVNİ DİZMAN’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.
MÜSİAD’dan TÜİK’e Ziyaret

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Türkiye İstatistik Kurumu Bölge Müdürü Avni Dizman’ı makamında ziyaret etti.
Ziyarete MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, yönetim kurulu üyeleri ve Genç MÜSİAD Malatya İl Başkanı Barış Yılmaz katıldı.
TÜİK’in son dönemlerde çok önemli bir görevi başarıyla tamamladığını belirten MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, “Özellikle ekonomik verilerin değerlendirilmesi noktasında Türkiye TÜİK ile bunu başardı, yaklaşık iki ay sonra bir önceki iki ayın değerlendirmesini TÜİK sayesinde artık yapabiliyorsunuz, bunu başardıkları için TÜİK kurumuna çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar sizlerin vermiş olduğu verilerle bizim kendi derlediğimiz veriler hep paralel çıkmıştır, ciddi sapmalar olmamıştır” ifadelerini kullandı.
MÜSİAD’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren TÜİK Malatya Bölge Müdürü Avni Dizman ise, “Sizler bizlerin veri kaynağısınız, biz kaynağından aldığımız veri ve bilgileri aldığımız kaynaklarla tekrar paylaşıyoruz, bu süreçte sizlerin bizlere göstermiş olduğunuz yakınlıktan dolayı ve yerel, bölgesel ya da ülke bazında ürettiğimiz verilere yaptığınız katkıda gösterdiğiniz gönüllülük dolayısıyla da teşekkür ederim şeklinde konuştu.
Sivil toplum kuruluşlarıyla kamu kuruluşlarının işbirliğinin son derece önemli olduğunu da sözlerine ekleyen Dizman çalıştıkları projeler hakkında MÜSİAD üyelerine bilgiler verdi.