X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kanalboyu TEK Yönlü Trafiğe Kapatılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kanalboyu TEK Yönlü Trafiğe Kapatılıyor

  • Giriş Tarihi: 24.6.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 24.6.2015 15:19
KANALBOYU, YAZ TATİLİ BOYUNCA AKŞAM SAATLERİNDE ARAÇ TRAFİĞİNE KAPATILIYOR
Kanalboyu TEK Yönlü Trafiğe Kapatılıyor

İl Trafik Komisyon Başkanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda Kanalboyu, yaz tatili boyunca akşam saatlerinde araç trafiğine kapatılarak yayaların kullanımına açılıyor.
Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Valiliği İl Trafik Komisyon Başkanlığı’nın 2000 yılında aldığı “Her yıl 1 Haziran tarihinden itibaren İlk ve orta dereceli okulların açılış tarihine kadar olan bölümde saat 19.00 ile 01.00 arasında Kanal Boyu Caddesi’nin İpek Caddesi ile kesiştiği yerden başlayarak Ordu Evi’ne kadar olan gidiş bölümünün araç trafiğine kapatılarak yaya dolaşım alanı olarak kullanılması” kararı doğrultusunda bu yolun akşamları araç trafiğine kapatıldığı kaydedildi.
Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan karar doğrultusunda; Ramazan ayı dolayısıyla iftar saatinde sıkıntı yaşanmaması için saatin bir saat ileri alınarak 20.00 - 01.00 saatleri arasında Kanalboyu’nun tek yönlü olarak araç trafiğine kapatılarak, yayalara açıldığı belirtildi. Kanalboyu’nun araç trafiğine kapalı olduğu saatlerde, ulaşımın İpek Caddesi üzerinden verildiği açıklandı.