X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Halil Yurtseven’de Yaşlılar Haftası Kutlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Halil Yurtseven’de Yaşlılar Haftası Kutlaması

  • Giriş Tarihi: 20.3.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 19:06
MANİSA’NIN YUNUSEMRE İLÇESİNDE HALİL YURTSEVEN İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNİN YAŞLILAR HAFTASI NEDENİYLE DÜZENLEDİĞİ PROGRAMDA; DEDELER, NİNELER VE TORUNLAR DUYGUSAL ANLAR YAŞADI.
Halil Yurtseven’de Yaşlılar Haftası Kutlaması

’nın Yunusemre ilçesinde Halil Yurtseven İlkokulu öğrencilerinin Yaşlılar Haftası nedeniyle düzenlediği programda; dedeler, nineler ve torunlar duygusal anlar yaşadı.
Tüm yurtta olduğu gibi Manisa’da da çeşitli etkinliklerle kutlanan Yaşlılar Haftası nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Halil Yurtseven İlkokulu’nda tören düzenlendi. Kutlama törenine; Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin Okumuş, Halil Yurtseven İlkokulu Müdürü Ayşen Oğuz, öğretmen ve öğrenciler ile yaşlılar katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş bir konuşma yaptı. Dernekbaş, “Sizler bizim herşeyimizsiniz, baş tacımız, sığınacağımız liman, ne zaman başımız derde düşse, yaşımız ne olursa olsun, canımız ne zaman acısa ‘anam’ diye bağırırız. İşte bu yüzden büyüklerimiz bizim baş tacımızdır. Dinimizde de büyüklerimizin, yaşlılarımızın büyük bir değeri vardır. Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim anneniz, babanız ya da ikisi de sizin yanınızda yaşlandığında onlara ‘öf’ bile demeyin der. Bizler çocuklarımızı yetiştirirken bu terbiye ile yetiştirmeliyiz.” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş’ın konuşmasının ardından Halil Yurtseven İlkokulu öğrencilerinin halk oyunu ve 2/B sınıfı öğrencisi Ayşenur Betül Yılmaz’ın sema gösterisi büyük alkış aldı. 3/C sınıfı öğrencisi Melih Talha Yasan’ın okuduğu şiir ise salonda duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Programda daha sonra konuklara yaşlıların değerini anlatan bir slayt gösterildi. Yaşlılar ile birlikte olmanın büyük bir mutluluk olduğunu belirten Vali Bektaş da Yaşlılar haftasını kutlayarak, “Sizler hep başımızda olun inşallah. Çocuklarınızın ve torunlarınızın üzerinden elinizi hiç eksik etmeyin olur mu? Sizin dualarınıza çok ihtiyacımız var. Çok teşekkür ediyoruz, tekrar hoş geldiniz” şeklinde konuştu.
Programın sonunda öğrenciler protokol üyelerine çiçek takdim etti.