X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Türkiye’nin Farklı İllerinden Dağcılar Spil’e Tırmanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Türkiye’nin Farklı İllerinden Dağcılar Spil’e Tırmanacak

  • Giriş Tarihi: 21.3.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU MANİSA İL TEMSİLCİĞİ TARAFINDAN 2. MANİSA DAĞCILAR ŞENLİĞİ VE İSMET ÜLKELİ’Yİ ANMA SPİL DAĞI ZİRVE TIRMANIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Türkiye’nin Farklı İllerinden Dağcılar Spil’e Tırmanacak

Türkiye Dağcılık Federasyonu İl Temsilciği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Manisa Dağcılar Şenliği ve İsmet Ülkeli’yi Anma programı kapsamında, Türkiye’nin farklı illerinden Manisa’ya gelen çok sayıda dağcı, yarın Spil Dağı zirvesine tırmanacak.
Manisalı dağcı merhum İsmet Ülkeli’yi anmak amacıyla düzenlenen etkinlikte Türkiye’nin çeşitli illerinden dağcılar, Manisa’da bir araya geldi. Etkinlik Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Milli Egemenlik Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı. Programda hayatını kaybeden Manisalı dağcı İsmet Ülkeli ve tüm dağcılar için saygı duruşunda bulunuldu. Program kapsamında sabah 08.30’da tren garında bir araya gelecek olan yaklaşık 300 dağcı, bin 513 metre yükseklikteki Spil Dağı zirvesine tırmanacak. Etkinlik hakkında bilgi veren Türkiye Dağcılık Federasyonu Manisa Temsilcisi Fuat Kuloğlu, “Manisa’nın değerlerine sahip çıkmak onları anmak ve yaşatmak için düzenlediğimiz etkinliğimize ülkenin çeşitli illerinden gelen yüzlerce dağcı arkadaşımız katılmış durumda. Bu program, İsmet Ülke gibi Manisa Tarzan’ı gibi Manisa’nın bir takım değerlerini akılda tutarak sahip çıkma anlamında yaptığımız bir programdır.” dedi.