X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sarıgöllü Çiftçilerin Talepleri Bakan Eker’e İletildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sarıgöllü Çiftçilerin Talepleri Bakan Eker’e İletildi

  • Giriş Tarihi: 26.3.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
SARIGÖL AK PARTİ İLÇE BAŞKANI MUHAMMED TOY, AĞIR KIŞ ŞARTLARINDAN DOLAYI ÇİFTÇİLERİN MAĞDUR OLMAMASI İÇİN GEREKLİ ÖNLEMLERİN ALINACAĞINI BELİRTTİ.
Sarıgöllü Çiftçilerin Talepleri Bakan Eker’e İletildi

Sarıgöl AK Parti İlçe Başkanı Muhammed Toy, ağır kış şartlarından dolayı çiftçilerin mağdur olmaması için gerekli önlemlerin alınacağını belirtti.
Sarıgöl AK Parti İlçe Başkanı Muhammed Toy, kış şartlarından dolayı ürünleri zarar gören çiftçilerin taleplerini Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’e iletildiğini bildirdi. Toy, yaptığı açıklamada, "Öncelikle don afatından zarar gören tüm üreticilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İlçe tarım müdürlüklerimiz hasar tespiti çalışmalarını bir an önce yapacaklar. Tarım Sigortası bulunanların hasarları eksperler tarafından tespit edilecek. TARSİM yetkilileri ile görüşmelerimizi yaptık. Buradan bir kez daha çiftçilerimize Tarım Sigortalarını düzenli yaptırmalarını öneriyorum. Milletvekillerimiz ve ilçe başkanlarımızla birlikte sayın Bakanımız Mehdi Eker’e taleplerimizi ilettik. Bakanımız gerekli talimatları verdi. Tarım il müdürlüğü ve TARSİM yetkililerinin gerekli duyarlılığı göstereceğine inanıyorum" dedi.