X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Aksagaz’dan Elektrik Kesintisiyle İlgili Uyarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Aksagaz’dan Elektrik Kesintisiyle İlgili Uyarı

  • Giriş Tarihi: 31.3.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 14:24
AKSA DOĞALGAZ, TÜRKİYE GENELİNDE YAŞANAN ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDENİYLE ABONELERİNİ UYARARAK, ARIZANIN GİDERİLMESİNİN ARDINDAN YAŞANACAK ANİ YÜKLENMELERE KARŞI KOMBİLERİNİ ELEKTRİK GELDİKTEN 15 DAKİKA SONRASINA KADAR KAPALI TUTMALARINI ÖNERDİ.
Aksagaz’dan Elektrik Kesintisiyle İlgili Uyarı

Aksa Doğalgaz, Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle abonelerini uyararak, arızanın giderilmesinin ardından yaşanacak ani yüklenmelere karşı kombilerini elektrik geldikten 15 dakika sonrasına kadar kapalı tutmalarını önerdi.
Aksa Doğalgaz Dağıtım A.Ş’den yapılan yazılı açıklamada, Türkiye genelindeki elektrik arızasının giderilmesinin ardından yaşanacak ani elektrik yüklenmelerine karşı uyarıda bulundu. Yapılan açıklamada, Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) enerji nakil hatlarında bu sabah saat 10.36’da meydana gelen büyük çaplı bir arıza nedeniyle; Türkiye genelinde elektrik kesintileri meydana geldiği belirtilerek "TEİAŞ, arızanın tespiti ve giderilmesi için çalışmalarını sürdürmektedir. Abonelerimizin, yaşanan elektrik kesintilerinin giderilmesi sonrasında oluşabilecek ani elektrik yüklenmeleri nedeniyle kombilerinin zarar görmemesi için, elektrikler geldikten en az 15 dakika sonrasına kadar kombilerini kapalı tutmaları önem arz etmektedir. Abonelerimize ve kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.