X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Şehzadeler Çocuk Meclisi Kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Şehzadeler Çocuk Meclisi Kuruldu

  • Giriş Tarihi: 1.4.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
ŞEHZADELER BELEDİYESİ KENT KONSEYİ ÇOCUK MECLİSİ KURULDU. İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİREN MECLİSTE, ÇOCUKLAR FAALİYET GÖSTERMEK İSTEDİKLERİ ÇALIŞMA GRUPLARINI SEÇEREK, TOPLANTI SAATLERİNİ BELİRLEDİ.
Şehzadeler Çocuk Meclisi Kuruldu

Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyi Çocuk Meclisi kuruldu. İlk Toplantısını gerçekleştiren Mecliste, çocuklar faaliyet göstermek istedikleri çalışma gruplarını seçerek, toplantı saatlerini belirledi. Önümüzdeki günlerde meclis üyeleri arasından başkan seçimi yapılacağı belirtildi.
Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Engelliler Meclisi, Gençlik Meclisi ve Muhtarlar Meclisi’nin ardından çocuk meclisini de kurdu.
İlçedeki okulların 4. sınıftan, 10. sınıfa kadar seçilmiş öğrencilerinden oluşan meclis ilk toplantısını gerçekleştirildi. Başkan Danışmanı Mustafa Pala başkanlığında yapılan toplantıda, öğrencilerin de görüşleri alınarak çalışma grupları belirlendi.
Kurulan meclisle çocukların sorunlarına dikkat çekileceğini belirten Pala, “Yaşadığınız sorunları en iyi siz bilirsiniz. Biz size sadece rehberlik ederiz, yol gösteririz, imkan sağlarız ama geriye kalan her şeyi siz yapacaksınız. Belediye başkanlığı, kaymakamlık, valilik olarak önünüzü açmaya söz veriyoruz” dedi. Daha sonra ‘Çocukların sorunları ve çözüm önerileri, kültür, sanat, spor ve değerler ile bilim, teknoloji ve çevre’ olmak üzere çalışma grupları belirlendi.