X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çydd’den Soma’da Sosyal Proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çydd’den Soma’da Sosyal Proje

  • Giriş Tarihi: 3.4.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ (ÇYDD) SOMA ŞUBESİ VE WASHİNGTON'DA 1999 YILINDAN BU YANA GELENEKSEL EL SANATLARIMIZI TANITMA VE DÜŞÜK GELİRLİLERE SÜRDÜRÜLEBİLİR GELİR SAĞLAMA PROJELERİ YAPAN ANATOLİAN ARTİSANS DERNEĞİ, 24 SOMALİ KURSİYER İLE ÇALIŞM
Çydd’den Soma’da Sosyal Proje

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Soma Şubesi ve Washington’da 1999 yılından bu yana geleneksel el sanatlarımızı tanıtma ve düşük gelirlilere sürdürülebilir gelir sağlama projeleri yapan Anatolian Artisans Derneği, 24 Somali kursiyer ile çalışmalarına başladı.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Soma Eğitim Evi’ndeki atölye çalışmasında düşük gelirli kadınlar, Claire Burkert ve Susan Vickery gibi uluslararası el sanatları tasarımcıları tarafından eğitiliyor. Hazırlanan ürünlerin ABD’de el sanatları fuarlarında sergilenerek sipariş alınması ve projenin sürdürülebilir olması amaçlanıyor. Bu atölye çalışması aynı zamanda, ABD’deki Türklerin başlattığı Turkısh Philanthropy Fund ve yoksulluğu azaltma projeleri ile tanınan The Poverty Alleviation Fund tarafından finanse ediliyor.