X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER ‘Aşk’ı Niyaz’ın Açılışını Başkan Çerçi Yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

‘Aşk’ı Niyaz’ın Açılışını Başkan Çerçi Yaptı

  • Giriş Tarihi: 21.4.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 21.4.2015 15:09
YUNUSEMRE BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇERÇİ, 475. ULUSLARARASI MESİR MACUNU FESTİVALİ KAPSAMINDA HAZIRLANAN ‘AŞK-I NİYAZ’ GELENEKSEL SANATLAR SERGİSİNİN AÇILIŞINI YAPTI.
‘Aşk’ı Niyaz’ın Açılışını Başkan Çerçi Yaptı

Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, 475. Uluslararası Mesir Macunu Festivali kapsamında hazırlanan ‘Aşk-ı Niyaz’ geleneksel sanatlar sergisinin açılışını yaptı.
İl Kültür Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen sergi açılışına, Başkan Mehmet Çerçi’nin yanı sıra eşi Melek Çerçi de katıldı. Zuhal Sevil Dindar, Suna Deveci Ongan, Sıdıka Gök, Büşra Akarsu, Azra Kara, Akın Ongan, Eda Bayraktar’ın eserlerinin yer aldığı sergide; tezhip, minyatür, ebru ve hüsnü hat çalışmaları bulunuyor. Toplam 32 eserin yer aldığı ’Aşk’ı Niyaz’ geleneksel sanatlar sergisi, Mesir Macunu Festivali boyunca ziyaretçilere açık olacak. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Sanat ve kültür bir toplumun olmazsa olmazlarındandır. Sanatsal ve tarihi değeri olan herşeyin bizim için ayrı bir önemi vardır. Bu nedenle burada emeği geçen herkesi yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum." dedi.