X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mesir’e Renk Kattılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Mesir’e Renk Kattılar

  • Giriş Tarihi: 27.4.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 09:53
BU YIL 475. KEZ DÜZENLENEN ULUSLAR ARASI MESİR MACUNU FESTİVALİNDE SAÇIM TÖRENİ ÖNCESİ GERÇEKLEŞTİRİLEN KORTEJ YÜRÜYÜŞÜNE KATILAN MANİSALI BİR GRUP GENÇ TAŞIDIKLARI PANKARTLA DİKKAT ÇEKTİ.
Mesir’e Renk Kattılar

Bu yıl 475. kez düzenlenen uluslar arası Mesir Macunu Festivalinde saçım töreni öncesi gerçekleştirilen kortej yürüyüşüne katılan lı bir grup genç taşıdıkları pankartla dikkat çekti.
Manisa Yunusemre Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Uzman Dr. Ümit Atman tarafından 2014 yılının Eylül ayında başlatılan ve Yunusemre Kaymakamlığı ile Yunusemre Belediyesi tarafından desteklenen ‘Gençliğine ve geleceğine sahip çık. Her tür bağımlılık yapıcı maddeden uzak dur’ projesi kapsamında projeye dahil olan gençler, daha önceki bir çok programda olduğu gibi Mesir Kortejinde de yerini alarak ellerindeki pankart ve dövizlerle akranlarına farkındalık oluşturmaya çalıştı. Ellerinde taşıdıkları, ‘Keşke değil, hayır de’, ‘Maddenin değil, hayatın kölesi ol’, ‘Madde bağımlılığına giden ilk basamak sigara ve alkoldür’, ‘Madde bağımlılığının esası hiç başlamamaktır’, ‘Gençliğine ve geleceğine sahip çık. Her tür bağımlılık yapıcı maddeden uzak dur’ yazılı döviz ve pankartlarla kortej boyunca büyük ilgi gören gençler oynadıkları harmandalı ile de beğeni topladılar.