X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Azerbaycan Bayrağının Ters Asıldığı Ortaya Çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Azerbaycan Bayrağının Ters Asıldığı Ortaya Çıktı

  • Giriş Tarihi: 7.5.2015 20:58 Güncelleme Tarihi: 7.5.2015 23:32
MANİSA'NIN TURGUTLU İLÇESİNDE BİR SÜRE ÖNCE AÇILAN HOCALI ŞEHİTLERİ PARKI'NA KONULAN AZERBAYCAN BAYRAĞI TERS ASILDI.
Azerbaycan Bayrağının Ters Asıldığı Ortaya Çıktı

’nın Turgutlu ilçesinde bir süre önce açılan Hocalı Şehitleri Parkı’na konulan Azerbaycan bayrağının ters asıldığı görüldü.
İlçede bir süre önce yapılan parka ’Hocalı Şehitleri Parkı’ adının verilmesi oy birliğiyle Turgutlu Belediye Meclisinden geçmesinin ardından Azeri kökenli MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan’ın da katılımıyla bir açılış programı düzenlemiş ve park hizmete açılmıştı. Parka asılan Azerbaycan bayrağının ise ters olduğu görüldü. Bayrağın orijinalinde üstte mavi, ortada kırmızı ve altta yeşil renk yer alırken, Hocalı Şehitleri Parkı’ndaki bayrakta sıralamanın ters olduğu görüldü.
Konuyla ilgili görüş belirten AK Parti Turgutlu Şehir Meclisi Üyesi ve Turgutlu Iğdırlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Dizman, "Geçen aylarda Turgutlu Belediyesi tarafından açılan Hocalı Şehitleri Parkında göndere çekilen Azerbaycan bayrağının renk sıralamasının yanlış olduğunu tespit etmiş bulunuyoruz. Azerbaycan’dan arayan hemşehrilerimiz sorunu dile getirdiler. Bu olayın Turgutlu’da yaşayan Azeri vatandaşları derinden üzdüğünü belirtmek isteriz. Turgutlu Belediyesi’nin binlerce insanın katledildiği bir bölgenin adını verdiği parka çekilmiş olan Azerbaycan bayrağının şeklinin doğru mu yanlış mı olduğuna önem vermemesi bizleri ayrıca üzmüştür. Bu konunun derhal yetkililer tarafından yerinde tespit edilerek doğru bayrağın göndere çekilmesi tek temennimizdir" dedi.
Öte yandan aynı anda göndere çekilen Turgutlu Belediyesine ait bayrağın da ters olduğu dikkatlerden kaçmadı.