X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Engelliler Uçurtma Şenliğinde Eğlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Engelliler Uçurtma Şenliğinde Eğlendi

  • Giriş Tarihi: 16.5.2015 20:08 Güncelleme Tarihi: 16.5.2015 22:54
GENÇLİK HİZMETLERİ SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ENGELLİ BİREYLER İÇİN TENİS DAĞCILIK SPOR KULÜBÜ’NDE ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI İLE GENÇLİK HAFTASI KUTLAMALARI KAPSAMINDA UÇURTMA FESTİVALİ DÜZENLENİRKEN, FESTİVAL RENKLİ GÖSTERİLERE SAHNE
Engelliler Uçurtma Şenliğinde Eğlendi

’da Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası kutlamaları kapsamında Manisa Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından engelli bireyler için Uçurtma Festivali düzenlendi.
Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından engelli bireyler için Tenis Dağcılık Spor Kulübünde Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası kutlamaları kapsamında Uçurtma Festivali düzenlenirken, festival renkli gösterilere sahne oldu.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman engellilere yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla böyle bir organizasyon yaptıklarını ifade ederek kurum olarak bu tür programları yapmaya devam edeceklerini söyledi.
Aralarında engelli sporcuların da olduğu grup, uçurtma uçurmakta zorluk çekse de ailelerinin yardımıyla uçurtma uçurmanın zevkini yaşadı.
İl Müdürü Savaş Duman da yer yer engelli bireylere yardım ederek beraber uçurtma uçurdular.
Program sonunda engelli bireyler halk oyunları gösterisi sunarak çalan müzikler ve oynanan oyunlara engelli bireyler, aileleri ve İl Müdürü Savaş Duman da eşlik etti.