X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Büyükşehir Belediyesinden Karasinekle Mücadele
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Büyükşehir Belediyesinden Karasinekle Mücadele

  • Giriş Tarihi: 15.7.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EKİPLERİ, YAZ AYLARININ GELMESİYLE BİRLİKTE YEŞİL ALANLARDA ARTAN KARASİNEKLERE KARŞI MÜCADELE BAŞLATTI
Büyükşehir Belediyesinden Karasinekle Mücadele

Büyükşehir Belediyesi ekipleri yaz aylarının gelmesiyle birlikte yeşil alanlarda artan karasineklere karşı mücadele başlattı.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, haşere ile mücadele ekipleri park ve yeşil alanlarda karasineklere karşı çalışma başlattı. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, ağaçların yüksek dallarına karasinek tuzaklarını asarak, önlem aldı. Karasineklerin, bakteriyel ve paraziter kökenli birçok hastalığı açık ve kapalı alanlarda taşıyabilme özelliğine sahip olduğunu belirten Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Serpil Aykurt, Manisalıların karasinek istilasına uğramaması için karasinek tuzaklarını kullandıklarını belirtti. Karasineklerin hastalık taşıyıcı özellikleri olduğuna dikkat çeken Aykurt, “17 ilçemizde vatandaşlarımızın halka açık ortamlarda karasineklerden kaynaklanan sorunları yaşamaması için karasinek tuzaklarımızı yerleştiriyoruz. Sıcak ve nemli ortamlarda kolayca üreyebilen bu haşereler karşısında mücadelemizi sürdüreceğiz” diye konuştu.