X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kulalı Pehlivanlar Uşak’tan Şampiyonlukla Döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kulalı Pehlivanlar Uşak’tan Şampiyonlukla Döndü

  • Giriş Tarihi: 20.10.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 20.10.2015 14:08
UŞAK'IN EŞME İLÇESİ KARAAHMETLİ MAHALLESİNDE MUHTARLIK TARAFINDAN DÜZENLENEN YAĞLI GÜREŞLERE DAVET EDİLEN KULALI EĞİTİMCİ EMİR HİMMET ÇAĞILCI'NIN YETİŞTİRDİĞİ PEHLİVANLAR, ALTI ŞAMPİYONLUK ALARAK KULA'YA DÖNDÜ.
Kulalı Pehlivanlar Uşak’tan Şampiyonlukla Döndü

Uşak’ın Eşme ilçesi Karaahmetli mahallesinde muhtarlık tarafından düzenlenen yağlı güreşlere davet edilen Kulalı eğitimci Emir Himmet Çağılcı’nın yetiştirdiği pehlivanlar, altı şampiyonluk alarak Kula’ya döndü.
Uşak’ın Eşme ilçesi Karaahmetli mahallesinde muhtarlık tarafından yağlı güreş düzenlendi. Düzenlenen yağlı güreşe ’nın Kula ilçesinde eğitmen olan Emir Himmet Çağılcı’nın yetiştirdiği ortaokul öğrencileri Furkan Kaya, Işıkhan Cavcav, Doğukan Türe, Doğukan Türe, Mustafa Karaarslan, Burhan Karabulut ve Şevket Kuru çeşitli dallarda şampiyonluk alarak Kula’ya döndü. Yetiştirdiği öğrencilerinin başarılarıyla ilgili açıklamalarda bulunan eğitmen Emir Himmet Çağılcı, "Başarının sırrı, devlet ve millet hizmetlerine talip olan kişilerin; içten gelerek, gönül vererek, çalıştığı zaman, her zaman başarıya imzasını atar ve bizim güreşçilerimiz de imzalarını atmışlardır. 8 yıl 8 ay gibi bir sürede hiç fire vermeden Kula Halk Eğitim’in açmış olduğu güreş kursunda eğitim verdiğim ilkokul ve liseli öğrencilerin, okullararası müsabakalarında Manisa’da çıktığı 10 güreş maçının 5’ini, kazanmışsızdır. Tarihi Kırkpınar güreşlerinde dereceler yapıp, iki defa da şampiyonluk madalyası Kulamıza getirmişsizdir. Bu başarılarımızın devamının gelmesini içtenlikle diliyorum. Bu güne kadar gösterdiğimiz başarılarda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.