X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mardin Gönül Elçileri Hatıra Ormanı Kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Gönül Elçileri Hatıra Ormanı Kuruldu

  • Giriş Tarihi: 26.3.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
MARDİN VALİSİ ÖMER FARUK KOÇAK, 500 KİŞİNİN KATILDIĞI 'GÖNÜL ELÇİLERİ PROJESİ' KAPSAMINDA BİN 500 AĞAÇ DİKİLDİĞİNİ KAYDETTİ.
Mardin Gönül Elçileri Hatıra Ormanı Kuruldu

Türkiye genelinde başlatılan ağaç dikme kampanyası çerçevesinde Kasimiye Medresesi’nin bahçesinde Gönül Elçileri Hatıra Ormanı kuruldu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından himaye edilen ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen ’Gönül Elçileri Projesi’ kapsamında Mardin’de ağaç dikimi yapıldı. Kasimiye Medresesi bahçesinde kurulan Mardin Gönül Elçileri Hatıra Ormanı’nda başlatılan ağaç dikimine Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, vali yardımcıları, kamu kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Burada gazetecilere açıklamada bulunan Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, 500 kişinin katıldığı ’Gönül Elçileri Projesi’ kapsamında bin 500 ağaç dikildiğini kaydetti.
Emine Erdoğan tarafından himaye edilen projeyle 100 bin fidan dikileceğini kaydeden Vali Koçak, "Bu yıl toplum yararına çalışma programı kapsamında çalışacak 2 bin kardeşimiz yaklaşık 2.7 milyon fidan dikecekler. Biz onunla kalmayıp çalışan arkadaşlarımızın dışında öğrenci, askeri polis ve vatandaşlarımızla beraber 2 milyon fidan daha dikmeyi planlıyoruz. Mardin’de 4.7 milyon hedefimiz var. Yaklaşık 5 bin hektarlık alana tekabül ediyor. Bu Mardin’in çeşitli yerlerinde gerçekleştireceğimiz bir dikim olacak. Mardin’in daha yeşil olmasını oksijenin daha bol olmasını ve yağışlı olmasını sağlayacak ekolojik dengeyi daha iyi tutturacak bir çalışma yapmış olacağız" dedi.
Yapılan açıklamanın ardından Vali Koçak ve beraberindekiler ağaç dikti.