X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mardin’de Bir Araçtan Cephanelik Çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’de Bir Araçtan Cephanelik Çıktı

  • Giriş Tarihi: 30.3.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:24
MARDİN’DE DURUMUNDAN ŞÜPHELENİLEREK DURDURULAN ARAÇTAN CEPHANELİK ÇIKTI.
Mardin’de Bir Araçtan Cephanelik Çıktı

’de durumundan şüphelenilerek durdurulan araçtan cephanelik çıktı. Mardin’de son bir hafta içerinde ikinci kez bir araçtan cephanelik ele geçirildi.
Mardin İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Kızıltepe ilçesi Akdoğan köyünde durumundan şüphelenilerek durdurulan araç içerisinde yapılan aramada, 660 adet kaleşnikof fişeği ele geçirildiği belirtildi. Yapılan kapsamlı çalışma neticesinde bahse konu fişeklerin temin edildiği evin tespit edildiği belirtilen açıklamada, Akdoğan köyünde tespit edilen ikamette arama yapıldığı kaydedildi. İkamette yapılan aramalarda bir adet üzerinde Falcon Astra Mod 4000 ibaresi bulunan 7.65 milimetre çapında tabanca, tabancaya takılı bir adet şarjör, bir adet üzerinde Starbecheverrıaeıbar- Espana ibaresi bulunan 9 milimetre çapında tabanca, tabancaya takılı bir adet şarjör, 2 adet 7.65 milimetre, 42 adet 9 milimetre çapında olmak üzere toplam 42 adet fişek ele geçirildiği ifade edildi.
Olay ile ilgili N.K. (32), M.T. (41), N.Y. (17) ve Suriye uyruklu A.D., R.Y., A.E.A., Y.D. isimli şahısların gözaltına alındığı kaydedildi.
Adli makamlara sevk edilen şüphelilerden N.Y. ve Suriye uyruklu A.E.A. ile Y.D.’nin tutuklanarak Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildikleri ifade edildi.