X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER YPG’li Çetin’in Cenazesi Nusaybin’de Defnedildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

YPG’li Çetin’in Cenazesi Nusaybin’de Defnedildi

  • Giriş Tarihi: 31.3.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 10:46
GEÇTİĞİMİZ YIL, IŞİD ÇETELERİ İLE GİRDİĞİ ÇATIŞMADA HAYATINI KAYBEDEN YPG’Lİ DOĞAN ÇETİN’İN CENAZESİ NUSAYBİN’E TOPRAĞA VERİLDİ.
YPG’li Çetin’in Cenazesi Nusaybin’de Defnedildi

Geçtiğimiz yıl, IŞİD çeteleri ile girdiği çatışmada hayatını kaybeden YPG’li Doğan Çetin’in cenazesi Nusaybin’e toprağa verildi.
Diyarbakır Adli Tıp Kurumu’ndan alınan cenaze, Nusaybin’e getirildi. Babaevinde helallik alındıktan sonra Çetin’in cenazesi omuzlara alınarak Şirin Bulvarı, Nevruz alanı, 27 Mayıs Caddesi ve Üçyol bölgesinden Hacılar Mezarlığı’na getirildi. Burada yapılan dini vecibelerden sonra Çetin’in cenazesi toprağa verildi.
Cenazede konuşan Meya-Der İl Eşbaşkanı Abdullatif Tabar, aileye başsağlığı dileğinde bulundu. Kürt halkı olarak söz verdiklerini bildiren Tabar, "Bizler de bugün buradan söz veriyoruz ki, onların yolunda, mücadele ettikleri değerler üzerine takipçileri olacağız" dedi.
DBP Mardin İl Eşbaşkanı Ömer Öcalan da, 6 aya yakın bir zamandır Müslümanlık adına Kürt halkın ve topraklarına saldırılar yapıldığını belirtti. Kürt halkının canıyla kanıyla canlı kalkan olarak bu kirli savaşta kendini savunduğunu kaydeden Öcalan, "DAİŞ’i piyon olarak Kürtlere karşı öne sürüyorlar. Kürtler Ortadoğu’ya öncülük ediyor" diye konuştu.
Çetin’in annesi Leyla Çetin ve babası Ahmet Çetin de cenazeye katılan herkese teşekkür etti.
Cenazeye HDP, DBP ilçe yöneticileri, Nusaybin Belediyesi Eşbaşkanları, Meya-Der, Tuha-Der, Barış Anneleri ve Gençlik Meclisi yöneticileri de katıldı.