X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mardin Esnafı Satışlardan Memnun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Esnafı Satışlardan Memnun

  • Giriş Tarihi: 8.7.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 15:56
GAZAN, ESNAFIN BAYRAM HAZIRLIKLARINI TAMAMLADIĞINI SÖYLEDİ.
Mardin Esnafı Satışlardan Memnun

Ramazan ayının sonuna yaklaştığımız bu günlerde vatandaşı bayram telaşı sardı. Satışlardan memnun olduğunu dile getiren esnaf, bayram arifesi işlerinin daha da artacağını söyledi.
Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala ’de çarşı-pazar, bayram alışverişi yapmak isteyen vatandaşlarla dolmaya başladı. Satışlardan memnun olan esnaf, bayram arifesi işlerinin daha da artacağını söyledi. Bayramların olmazsa olmazı şekerler üretim yerlerinden yola çıkarak bakkal, kuruyemiş ve marketlerdeki yerini aldı. Vatandaş ise tatlı bir heyecan içinde soğuk içecek, bayram şekeri, çikolata ve kolonyalarını almak için alışverişe şimdiden başladı.
Konu ile alakalı açıklama yapan Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (MESOB) Başkanı Doğan Gazan, "Bayramlar bizim manevi heyecanlarımız, değerlerimizdir. Vatandaşlar bu yıl yazın ortasına denk gelen oruçlu günlere alışmaya çalışırken, esnaf ise bayram hazırlıklarını neredeyse tamamladı. Bayram indirimine giden ve her talebe cevap verebilmek için ürünlerini stoklayan esnafımız, bayram hareketliliğini lehine çevirmeye kararlıdır" dedi.