X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mardin’de Anjiyo Ünitesi Hizmete Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’de Anjiyo Ünitesi Hizmete Açıldı

  • Giriş Tarihi: 30.9.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 30.9.2015 17:37
MARDİN KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERİ UZM. DR. TUNGA BARCIN, MARDİN DEVLET HASTANESİ’NDE ANJİYO ÜNİTESİNİN HİZMETE AÇILDIĞINI SÖYLEDİ.
Mardin’de Anjiyo Ünitesi Hizmete Açıldı

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Tunga Barcın, Mardin Devlet Hastanesi’nde anjiyo ünitesinin hizmete açıldığını söyledi.
Bir süre önce yeni hizmet binasına taşınan Mardin Devlet Hastanesi’nde anjiyo ünitesi hizmete girdi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Mardin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Tunga Barcın, kalp krizi ve damar hastalıklarının acil müdahale gerektiren önemli hastalıklar olduğunu ifade ederek, bu yüzden hastaya tanının hızlı konularak, anjiyo hizmetinin verilmesi gerektiğini belirtti. 7/24 nitelikli ve sürdürülebilir sağlık hizmetiyle kalp krizi geçiren hastalara ya da damar hastalıkları olanlara hızlıca tanı koyarak gerekliyse anjiyo hizmetini vermek istediklerini dile getiren Barcın, “Hastanemizde kardiyolog doktoru arkadaşlarımız mevcut. Mardin artık büyükşehir oldu ve sağlıkta da merkez olmak istiyor. Bunun için de nitelikli hizmetlerin çok ciddi bir şekilde artırılması lazım” dedi.
Anjiyo vakalarının genelde il dışına sevk edildiğini de anlatan Barcın, ünitenin hizmete girmesiyle bunun önüne geçildiğini de vurguladı.