X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Aşevinden yıl boyu sıcak yemek hizmeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Aşevinden yıl boyu sıcak yemek hizmeti

  • Giriş Tarihi: 22.2.2013 14:04

Başiskele'de sosyal dayanışma ve yardımlaşmanın güzel bir örneği olan Aşevinin yemek dağıtımları sürüyor.

Yılın tamamında süren bu hizmetten belediye tarafından tespit edilen yaklaşık 75 kişi yararlanıyor. Yeniköy Merkez Mahallesinde bulunan Halil İbrahim Sofrası Aşevinde 5 personel görev yapıyor. Aşevi tatil günlerinde ve bayramlar dahil her gün 2 öğün sıcak yemeği ihtiyaç sahibi kişi ve ailelerinin mutfaklarına kadar götürüyor.

Evinde yemek yapacak kimsesi olmayan kişilere Başiskele Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Yardım Komisyonu tarafından çıkan karara göre erzak yardımı yapılırken, verilen erzağı yemeğe dönüştüremeyecek durumda olan yaşlı ve hastalara Başiskele Belediyesi Halil İbrahim Sofrası Aşevinden sıcak yemek hizmeti sunuluyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından tespiti yapılan ihtiyaç sahibi ailelere yılın her günü Hail İbrahim Sofrası Aşevinden 2 öğün 3 çeşit yemek dağıtımı yapılıyor. Cenazesi olan ailelerin isteklerine göre taziye yemekleri de aşevinde yapılarak dağıtımları yapılıyor.

Başiskele Belediyesi ile hayırsever vatandaşların katkıları ve bağışları ile temin edilen gıda maddeleri sağlıklı uygun koşullarda depolanıp saklanırken belirli periyotlarda da belediye zabıta ve sağlık ekipleri tarafından gerekli kontrol ve denetimler yapılıyor. Aşevinde usta aşçılar tarafından pişirilen yemekler sefer tasları ile belediye personeli tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor.