Çocuk parkını çocuklar boyadı

Giriş Tarihi: 1.3.2013 13:55

Çocuk odaklı çalışmalara önem veren ve bu konuda birbirinden güzel etkinliklere imza atan Belediyesi, çocuklara özgürce boyayabilecekleri bir park hediye etti.

Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen ve modern bir görünüm kazanan Cumhuriyet Çocuk Parkı li çocuklar tarafından boyandı.
Çocuklar İzmit Belediyesi'nin desteğiyle ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı gönüllülerinin rehberliğinde parkı boyadılar. Kendileri için hazırlanan parkı dilediklerince boyayan çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.

İzmit Belediyesi olarak çocuklara ve sanata önem verdiklerini hatırlatan Başkan Doğan, 'Görsel eğitimin önemini hep vurguluyorum. Resim çizen ya da diğer sanat dalları ile uğrasan çocukların hayal dünyaları daha geniş olur. Ve bu çocuklar sosyal hayatta da başarılı olurlar. Çocuklara sosyal sorumluluk bilincinin aşılanması için aileler ve öğretmenlerle birlikte yerel yönetimler de üzerine düşeni yapmalı' diye konuştu.

Kendi çizdikleri şekilleri boyayan ve dilediklerince renklendiren çocuklar, boya ve fırçaları biran olsun ellerinden bırakmadılar. Boyama sırasında parkta oynayan ve şarkılar söyleye çocuklar dilediklerince bir gün geçirdiler.
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuk parkını çocuklar boyadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz