X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bursa ilk kapalı atletizm pistine kavuşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bursa ilk kapalı atletizm pistine kavuşuyor

  • Giriş Tarihi: 21.6.2013

Bursa'nın en büyük eksiklerinden biri olan kapalı atletizm pisti bakanlık ve Osmangazi Belediyesi işbirliğiyle yapılacak

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa'nın ihtiyacı olan kapalı atletizm pistinin Osmangazi Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğinde Bursa'ya kazandırılacağını müjdeledi. Bakan Kılıç ile Kapalı Atletizm Pisti yapımı ile ilgili görüşerek karşılıklı fikir alışverişinde bulunduklarını ifade eden başkan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, projenin Küçük Balıklı mahallesindeki mülkiyeti belediyeye ait olan 20 dönümlük alana inşa edileceğini söyledi.

ÇATI MALİYETİ PAYLAŞILACAK
Bursa'nın bugüne kadar yetiştirdiği sporcularla, Türkiye'nin adını dünyaya duyurmuş bir kent olduğunu, ancak salon sporları ve atletizmde hak ettiği altyapı desteğini alamadığını ifade eden Dündar, "Son yıllarda ketimizde bu yönde birçok tesis yapıldı. Fakat, kapalı bir atletizm pistimiz ne yazık ki halen yok. Biz Osmangazi Belediyesi olarak Bursa'nın ilk kapalı atletizm pistini yapmak için gerekli girişimlerde bulunup, somut adımlar attık. Belediye olarak 20 dönümlük bir alanı, Bakanlığın yapmayı planladığı atletizm pisti için tahsis ettik. Kapalı pistin çatı maliyetini, bakanlıkla yarı yarıya paylaşacağız" diye konuştu. Dündar, proje çalışmalarına başlanan pistin inşaatına, yılsonuna kadar başlanacağını, Bursa'nın ilk kapalı atletizm pisti olacak tesiste uluslararası müsabakaların düzenleneceği belirtti.