X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Makedonya Bursalı yatırımcıları bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Makedonya Bursalı yatırımcıları bekliyor

  • Giriş Tarihi: 13.10.2013

Makedonya Ekonomi Bakanı Valon Saracini ve Cair Belediye Başkanı İzet Meciti, Bursalı işadamlarını ülkelerine yatırım yapmaya davet etti

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç, Makedonya Ekonomi Bakanı Valon Saracini ve Cair Belediye Başkanı İzet Meciti ile Acemler'deki Başkanlık makamında bir araya geldi. Bursa'nın her zaman Balkanların yanında olduğunu söyleyen Başkanvekili Ödünç, Büyükşehir Belediyesi'nin Balkanlar konusundaki hassasiyetini ve çalışmalarını anlattı. Ödünç, Balkan kökenli işadamlarının Makedonya'da yatırım yapacağına inandığını belirterek, "Türkiye ve Makedonya arasındaki ticari ilişkilerin güçlendirilmesi önemli. Kentlerin başarısı da ülkelerin başarısıdır. Gerekli diyaloğun kurularak ilişkilerin gelişeceğine inanıyorum" diye konuştu.

'TÜRKİYE DESTEĞİ ÖNEMLİ'
Makedonya Ekonomi Bakanı Valon Saracini de ülkenin ekonomik yapısından bahsederek, "Bursa ile her alanda iyi ilişkilerimiz var. Makedonya'daki yatırım olanaklarını tanıtmak üzere bugün Bursa'dayız. Yeraltı zenginliği, turizm ve çok farklı alanlarda var olan olanakları sunalım istedik. Makedonya için Türkiye'nin siyasi desteği önemli. Bursa'daki şirketlere Makedonya'da yatırım yapmaları çağrısında bulunuyoruz" dedi.