Tekirdağ'da depremde minaresi yıkılan cami ibadete kapatıldı

Giriş Tarihi: 26.5.2014 16:45

Ege Denizi açıklarında meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki depremin ardından Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde minaresi yıkılan Hacı Leman Camii ibadete kapatıldı.

Gökçeada yakınlarında yaşanan depremden en çok etkilenen yerlerden biri olan Malkara ilçesinde Kaymakam Mahmut Halal, İlçe Müftülüğüne verdiği talimatla 800 kişilik Hacı Leman Camii'ni tedbir olarak ibadete kapattırdı.

Deprem nedeniyle hasar gören caminin minaresinin yıkılmasının ardından Malkara Belediyesi zabıta ekipleri caminin çevresine barikatlar kurarak olası bir tehlikeye karşı yolu araç trafiğine kapattı. Malkara Kaymakamı Mahmut Halal ve İlçe Müftüsü Ali Gülbacı cami içerisinde ve çevresinde incelemelerde bulunarak caminin tehlike arz ettiğine kanaat getirerek ibadete kapatılması kararı aldı.

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, caminin üst şerefesinde de yıkılma tehlikesi bulunduğunu belirterek, bu sebeple caminin yanından geçen yolu da trafiğe kapattıklarını söyledi. İlçe Müftüsü Ali Gülbağcı ise Kaymakam Mahmut Halal ile görüştüklerini ve hasarın tespiti için teknik bir ekip istediklerini, inceleme tamamlanıncaya kadar caminin ibadete kapatıldığını belirtti.

ARKADAŞINA GÖNDER
Tekirdağ'da depremde minaresi yıkılan cami ibadete kapatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz