'Yol arazisi babamın, istersem trafiğe kaparım'

Giriş Tarihi: 1.6.2014

Bursa-İzmir otoyolunu kapatmaya hakkı olduğunu savunan Sait Bademlioğlu "Yol bizim araziden geçiyor. Orası babamın malı. Ya paramı verin ya da malımı" diyerek, başvurulardan sonuç alamaması halinde yolu kapatacağını söyledi

1976'dan bu yana kullanılmakta olan Bursa -Balıkesir- İzmir Otoyolu Karacabey kavşağında ortaya çıkan istimlak sorunu şaşkınlık yarattı. Yolun geçtiği Çatrık mevkisindeki 282 ada 17 parselin babasına ait olduğunu tapusuyla ortaya koyan Sait Bademlioğlu, babası vefat ettikten sonra bu parselin bir bölümünün miras yoluyla kendisine intikal ettiğini, yolun geçtiği alanın ya kamulaştırılmasını ya da kendisine iade edilmesini istedi. 38 yıldır hukuk mücadelesi verdiğini belirten Bademlioğlu, "Valiliğe, kaymakamlığa ve jandarmaya müracaatlarımız var. Bu taşınmazda malik ve hissedarım. O zamanlar bu araziden yol geçirmek için kamulaştırmasız el atma işlemi yapılmış, biz de hukuk mücadelesinden sonuç alamayınca yolu kapatmayı planlıyoruz" şeklinde konuştu. Yolun kendi arazi üzerinden geçen kısmını trafiğe kapatacağını birer dilekçeyle Valilik, Karacabey Kaymakamlığı ve Jandarma Komutanlığı'na bildirdiğini açıklayan Bademlioğlu, "Dilekçe işleme konuldu, ancak henüz bir sonuç yok. Yol kapanırsa Bursa-İzmir arası ulaşım nasıl sağlanır diye soruyorlar. O soruyu bana sormayın" dedi.

AVUKAT: İSTERSE YOLU KAPATIR

Sait Bademlioğlu'nun vekili avukat Özgür Çelebi "Kanun ve mevzuat gereğince kamulaştırmasız el atma olarak nitelendirilen işleme karşı mal sahibinin böyle bir hakkı mevcut ve yolu kapatmakta da kararlı. Çünkü 38 yıldır yerinin hukuksuz olarak Karayolları tarafından işgal edildiğini belirtiyor. Doğacak mağduriyetten de devletin ve Karayolları Genel Müdürlüğü'nü sorumlu tutuyor" dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yol arazisi babamın, istersem trafiğe kaparım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz