Arap turistini Karadeniz'e kaptırdı

Giriş Tarihi: 21.6.2015
Bursa Arap turistini Karadeniz'e kaptırdı

Geçtiğimiz yıl 600 bin dolayında Arap turist ağırlayan lı acenteler, Arapların ramazan rezervasyonlarında rotayı Karadeniz'e çevirmesinin şaşkınlığını yaşıyor

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akkuş, sevdalısı Arap turistlerin Karadeniz'e kaptırıldığını söyledi. Akkuş, sadece Ortadoğu ülkelerinden geçen yıl 600 binin üzerinde turist ağırladıkları hatırlatarak, "Bu yıl bunu 1 milyona çıkarırız düşüncesiyle daha güzel çalışırken, bundan bir ay öncesi anlaşılmaz bir şekilde Arap turizminin Trabzon'a kaydığını görüyoruz. Bursa'da kamu ve özel sektörün koordineli bir çalışmayla Arap turistleri yeniden kazanması gerekiyor. Şimdi herhalde Karadeniz Bölgesi'nde ilgi, destek o tarafta daha fazla ki acentelerimiz Karadeniz Bölgesi'ne turlarını, paketlerini çıkarmaya başladı ve oraya gidiyor. Bunun için Bursa'da acilen bir önlem almamız lazım. 1 milyon turist beklerken 500 binin altına düşersek, bundan hem Bursa halkı hem esnafı sıkıntı çekecektir" dedi.

REZERVASYONLAR YÜZDE 35 DÜŞTÜ
Son bir aydır acenteler ve esnaftan şikayetler aldıklarını, bu konuyu yerel yöneticilerle de istişare ederek sıkıntıyı aşmaya çalıştıklarını anlatan Akkuş, "Bursa'da, gelen talepler, rezervasyonlarda yüzde 35'e varan bir azalma var. Bu, Karadeniz Bölgesi'ne kayıyor. Buradaki meslektaşlarımız, acentelerimiz Karadeniz Bölgesi'ne şubeler açıyor. Bunu, oraya değil, buraya tekrar getirmenin yollarını, çarelerini ve buradaki hizmetlerimizi tekrar gözden geçirmemiz gerekiyor" diye konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa Arap turistini Karadeniz'e kaptırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz