X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mahkeme kararıyla temizlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Mahkeme kararıyla temizlik

  • Giriş Tarihi: 7.2.2016
Mahkeme kararıyla temizlik
Mahkeme kararıyla temizlik

Yıldırım'da yaşayan bir vatandaşın yıllarca evinde biriktirdiği çöpler mahkeme kararıyla temizlendi. Vatandaşlar rahat bir nefes aldı

Vatandaşların ihbarı üzerine Yıldırım ilçesi Beyazıt Mahallesi'nde bulunan evden çıkan tonlarca çöp, Yıldırım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından temizlendi. Mahalle sakinlerinin şikâyeti sonrası 2. Çakan Sokak'taki dairesini yıllarca topladığı çöpler ile doldurduğu tespit edilen N.A.'nın evine giden ekipler, Bursa 3'üncü Sulh Ceza Hâkimliği tarafından verilen arama ve el koyma kararı ile çöplerden ve kokudan yaşanmaz haldeki eve girerek temizlik çalışmalarını gerçekleştirdi. Biriken tonlarca çöp evden çıkarılırken mahalle sakinleri de yapılan temizlik çalışmaları sonrası rahat bir nefes aldı.

'DUYARLI OLMAK ÖNEMLİ'
Çevreye ve insanlara zararı olacak konulara titizlikle yaklaştıklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Komşuların ağır koku nedeniyle şikâyette bulunması üzerine mahkeme kararı ile bölgeye giden Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, sahibi tarafından çöp ev haline gelen ve tonlarca atık çıkan evi temizledi. Yıldırım'ın sahibi olan vatandaşlarımızdan bu gibi durumlar karşısında duyarlı olmalarını bekliyoruz" dedi.