Merakla beklenen dizide 'Türk' skandalı!

Giriş Tarihi: 17.4.2013 09:35

Başrollerinde Tom Riley ile Laura Haddock'un oynadığı Da Vinci's Demons isimli dizinin ilk bölümü yayınlandı.

Dizide 'Türk' olarak geçen ve olayların tam da ortasında yer alan karakter dikkati çekti. Dizideki Türk karakterinin müslüman olmayışı ve uyuşturucu bağımlısı olması tepki topladı.

Leonardo Da Vinci'nin gençliğinin konu alındığı dizide insanüstü zekaya sahip Leonardo'nun imza attığı inanılmaz icatlar ve bunları nasıl bulduğu işleniyor. Öte yandan dizide bir Türk, Da Vinci'nin hayatında dönüm noktası oluyor. Bir meyhanedeki kavgada tanıştığı 'Türk', Da Vinci'yi eskiden bir mabet olan terk edilmiş mağaraya davet ediyor. Türk, mağaraya gelen Da Vinci'ye, içinde icatları ve bir çok önemli bilgiyi barındıran 'Yaprak Kitabı'ndan bahsediyor ve bunu bulmasını istiyor. Öte yandan 'Türk'ün Da Vinci'ye ulaştığını öğrenen Vatikan ise, 'Türk'e karşı olan hoşnutsuzluğunu "Görünüşe göre Türk, kendisine yeni bir şampiyon bulmuş" cümlesiyle dile getiriyor.

DİZİDE DİKKAT ÇEKENLER
1400'lü yılların ikinci yarısında geçen hikayede dikkat çeken bazı noktalar da bulunuyor. Bunlardan bir tanesi 1400'lü yıllarda İstanbul'da (dizideki adıyla Konstantin) Osmanlı imparatorluğu hüküm sürmesine karşın, dizideki "Konstantin'den gelen Türk' ifadesi. Bir diğer dikkat çekici unsur ise 'Türk' karakterinin Müslüman olmayışı ve uyuşturucu kullanması.

İlk bölümü yayınlanan dizinin önümüzdeki bölümlerinde 'Türk'ün olayların akışına ne kadar yön vereceği ortaya çıkacak. Kaynak: (Star)
ARKADAŞINA GÖNDER
Merakla beklenen dizide 'Türk' skandalı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz