X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kim Milyoner Olmak İster’de Kenan Işık sinirlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kim Milyoner Olmak İster’de Kenan Işık sinirlendi

  • Giriş Tarihi: 3.10.2013 12:32 Güncelleme Tarihi: 3.10.2013 16:08

Kim Milyoner Olmak İster’de dün gece Kenan Işık, yarışmacının verdiği yanlış cevap sonrası sitem etti.

Sesli olarak sorulan soruda Nazım Hikmet'in Benerci Kendini Niçin Öldürdü isimli şiirinden "Delikanlım!/ iyi bak yıldızlara, / onları belki bir daha göremezsin. / belki bir daha / yıldızların ışığında /kollarını ufuklar gibi açıp geremezsin." dizeleri Tuncel Kurtiz'in sesi ile yarışmacıya soruldu.

Kenan Işık, şiirin ardından "Dinlediğiniz şiiri seslendiren oyuncu kimdir?" diye sordu.

Seçenekler ise "Metin Serezli, Uğur Yücel, Tuncel Kurtiz ve Rutkay Aziz" olarak sıralandı.

"FİKRİM YOK''
Yarışmacı Cedric Grandjean önce "hiç bir fikrim yok" diyerek telefon jokerini kullanmak istedi. Yarışmacının yoga öğretmeni olan jokeri de "bir olasılık Metin Serezli olabilir, ama emin değilim" diye yanıt verdi. Yarışmacı Grandjean da bunun üzerine jokerine uydu ve Metin Serezli seçeneğini seçti; ancak kaybetti.

"ÜZÜLDÜM"
Kenan Işık, yarışmacının yanlış cevabı üzerine şu sözlerle yarışmacıya sitem etti: "Üzüldüm... Şundan dolayı üzüldüm. Türkiye'de bir sanatçı, ama Avrupa'nın da tanıdığı büyük bir sanatçı Tuncel Kurtiz. Ama sadece büyük bir sanatçı değil, politik ve siyasi anlamda da çok doğru duruşu olan bir entelektüel.

"12 EYLÜL MAĞDURU"
12 Eylül mağduru. Ülkesini terketmek durumunda kalmıştı. Uzun yıllar Avrupa'da yaşadı. O yüzden Avrupa'da da bilinir diye söylüyorum.

Dünyanın en önemli tiyatro adamlarından Peter Bruke ile beraber çalıştı. Dünyanın çeşitli ülkelerinden 12 oyuncu ile bir oyun sahneledi Bruke, zannediyorum Marabaratha ve de biri de Tuncel Kurtiz'di. Çok büyük ve değerli bir oyuncu.

Onu tanımayan biriyle muhattap olmaktan üzüntüm. Belki sizin de kusurunuz yok. Çok ilgileniyorsunuz şiirle, Türkiye'de de çok uzun süredir yaşamıyorsunuz. Kendisini rahmetle anıyoruz.

Eksiliyor diyeyim müsadenizle... Tuncel Kurtiz gibi sanatçılar, böyle duruşu olan sanatçılardan biraz daha eğlence sektörüne kayma var. Eksikliğini çok hissedeceğim bir sanatçı. Bir kez daha kendisi için tanrıdan rahmet dileyerek ve yaptıkları için teşekkür ederek."

kalan karakter 1000

esesli.kardes esesli.kardes

Bence Kenan Işık yarışmacıya büyük
haksızlık yapmış. Çünkü soruda
Kurtiz'in sanat yaşamı sorulmuyor. Şiiri
seslendiren sesin tanınması isteniyor.
Birçok insan gibi, bu yarışmacı da
Kurtiz'i sinemada, tiyatroda, dizide
izlememiş olabilir. Seslendirdiği şiirleri
dinlememiş olabilir. Bu son derece
doğaldır. Bu haksız davranışı Kenan
Işık'a yakıştıramadım doğrusu. Ben
yarışmacının yerinde olsaydım,
milyonlarca izleyici önünde yapılan bu
aşağılama nedeniyle Kenan Işık aleyhine
tazminat davası açardım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 04.10.2013 01:00
BILGIN BILGIN

Dayi rolü omsa kimse tanimiyordu ,Ebu suud efendi de daha cok Türkiyede tanitti avrupada kinmse tanimiyordu abartmayin kel ölür sirma sacli kör ölür badem gözlü misali??

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır2
cevapla 04.10.2013 00:51
alipapa alipapa

Kim milyoner olmak ister yarışmasının önceki gecelerinden birinde,tedavüldeki madeni paralar soruldu.1 ,5,10,25,50 kuruş ve 1 lira.Ne yapar? 6 Adet.Cevaplardan birisi 5 ti ve yarışmacı 5 dedi.Cevap doğru kabul edildi.Böyle bir yanlıştan sayın Kenan Işık hiç utanmadımı?Ya 6 deseydi ve elense idi ne olacaktı.Ben Kenan Işık namına çok utanmıştım.Mail attım ama tenezzül edip cevaplamadılar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.10.2013 23:46
dj007 dj007

Kenan Isik yarismacilara böyle davranmasi beni sogutuyor yorumcu arkadaslarinda dedigi gibi birgun oda yarismaci olsunda bir görelim bakalim.
insanlara tepeden bakmak kolaymi ne demisler Ne oldum değil, ne olacağım diyeceksin! yarismaci yine efendiligini bozmamis adam nasilda utandi yaa
tanimiyorsa tanimak zorundami hayret valla heyecandan da kafasi karismis olabilir ne varki bunda.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 03.10.2013 23:03
tayfun tayfun

kenan ışık Bey'in yaptığı doğru bir hareket değil.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.10.2013 22:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.