X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Paralel yazar muhalif yazarı çileden çıkardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Paralel yazar muhalif yazarı çileden çıkardı

  • Giriş Tarihi: 27.2.2015 13:57 Güncelleme Tarihi: 27.2.2015 14:31
Paralel yazar muhalif yazarı çileden çıkardı
Paralel yazar muhalif yazarı çileden çıkardı

Cemaate yakınlığıyla bilinen İşadamı Akın İpek'in kanalı Bugün TV'deki bir programda akıl almaz bir tartışma yaşandı.

Nazlı Ilıcak'ın moderatörlüğündeki programda Süleyman Şah türbesinin taşınması tartışıldı. Bugün yazarı Gültekin Avcı'nın Süleyman Şah türbesinin Suriye Eşme'sine taşınmasını vatana ihanet olarak tanımlaması muhalif yazılarıyla bilinen Taraf yazarı Hayko Bağdat'ı bile çileden çıkardı.

Avcı; "Bu zamana kadar Süleyman Şah türbesiyle ilgili muhatabınız gerek 1921 Ankara anlaşması gerek 1923 Lozan anlaşması hasebiyle bu tür krizlerde Suriye devletiyle muhatap olunuyordu. Şimdi Suriye devletiyle muhatap olmuyorsun. İkincisi taşıdığın yer Suriye toprakları mı? Değil!. Kobani Suriye torağımı mı? Mesela şöyle bir şey olsaydı. Belki o zaman tartışmaya açıktı. Suriye topraklarından alınan türbeyi, yine Esed rejimi Suriye devletini egemenlik sahasındaki başka bir sahaya taşındaydı toprak kaybı olup olmadığı tartışılabilirdi. Ama siz oradan çıkıyorsunuz Esed rejiminin egemenliği alanında olmayan bir yere taşıyorsunuz demek ki bir toprak kaybı var." şeklinde konuştu.

"Nazlı Ilıcak'ın size göre burada bir vatana ihanet olduğu iddiasında mısınız?" sorusuna "Bana göre Türk Ceza Kanunu 302'dir" yanıtını verdi. Bu yanıta dayanamayan Taraf yazarı Hayko Bağdat; "IŞİD tehdidi altındaki o karakoldaki askerlerin orada kalmasını savunmak büyük ahmaklıktır. O toprak dediğin şey sembolik bir türbedir. Taşınması çağın ruhuna uygundur. Daha güvenli bir yere alınması mantıklıdır. Bu da vatana ihanet filan değildir." diyerek tepkisini ortaya koydu.

kalan karakter 1000

tıss tıss

evet, VATAN hassasiyetini hayko bağdattan öğrenmek... "o toprak dediğin sembolik bir türbedir" demiş hazret.. bayrak da sembolik bir bez parçası deyip çıkarsınız yarın .... şapka çıkardım...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.02.2015 19:12
emin sami emin sami

BİRİLERİ BUNLARIN AKLINI ALMIŞ.GERİYE İŞTE BU KALMIŞ.BUNUNLA İDARE EDECEKSİNİZ ARTIK.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.02.2015 17:30
mehmet kaplan mehmet kaplan

bundan sonra zaten başka kanallarda iş bulamaz.geldiği yerleri unutma.seniburalara adsalet ve kalkınma partisi getirdi.ama şunuda unutma bu dünyada ihanet son bulmaz.kıyamet sabahına kadar ihanet edenler olacaktır.ama asiler devamlı kaybeden safındadır.senden hiç bir cavık olmaz nereye gidersen git.bizi ilgilendirmiyor.ama yaşına uygun hareket et.birde eşini kemal beyin kemiklerini sızlatma.nede olsa bizim sevdiğimiz abimizdi.yıllarca TERCÜMAN OKUDUK.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.02.2015 17:17
alip alip

Körler sağırlar birbirini ağırlar olacakmış. Biri vicdan yapmış :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.02.2015 16:44
MUSTAFA MUSTAFA

GÜLTEKİN TAM DEMİREL TİPİ, DÜN BAŞKA BUGÜN BAŞKA, BARİ SEMAZEN OLSA DAHA COK İŞE YARAR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.02.2015 16:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.