X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER A Haber'den karalama kampanyasına sert cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

A Haber'den karalama kampanyasına sert cevap

  • Giriş Tarihi: 2.7.2015 01:16 Güncelleme Tarihi: 2.7.2015 01:32
A Haber'den karalama kampanyasına sert cevap
A Haber'den karalama kampanyasına sert cevap

Bugün Hürriyet gazetesinde A Haber'i hedef alan karalamaya yönelik yayınlar yapıldı. Özgür basını hedef alan bu yayına Turkuvaz Medya Grubu’ndan sert bir açıklama geldi.

İşte o açıklama:

A Haber'den halkımıza saygıyla duyurulur.

"Kurulduğu günden bu yana milletin ve milli iradenin yanında, çizgisinden ödün vermeyen A Haber, son günlerde Doğan Grubu tarafından sürekli hedef alınmaktadır.Televizyon ve gazetelerinde, haberleri, yazarları ve yorumcularıyla sürekli olarak A Haber'i karalamaya çalışan Doğan Grubu, Hürriyet Gazetesi'nin birinci sayfasından, A Haber'e yönelik bir kamuoyu açıklamasında bulunmuştur.

DEMOKRASİYİ HİÇE SAYAN MANŞETLERİNİ UNUTTURAMAYACAKTIR

Doğan Grubu bu açıklamasında; A Haber'in "kaynak belirterek" yayınladığı bir haberi gerekçe göstererek, temelsiz iftiralarına devam etmiştir.

Ayrıca, Doğan Grubu'nun kendisini bu açıklamada "varlığını ülkesi ve demokrasi uğruna her zaman ortaya koyan bir grup" olarak tanımlaması, 28 Şubat başta olmak üzere tüm darbe dönemlerinde demokrasiyi hiçe sayan manşetlerini unutturamayacaktır.

"Basın Özgürlüğü" diye bağıranların, A Haber'i siyasi bir partiye ve Radyo Televizyon Üst Kurulu'na şikayet etmesi de basın tarihine bir ilk olarak geçecektir. Doğan Grubu'nun, bir dönem olduğu gibi halen Türkiye siyasetini belirleme çabası içinde olması, bu grubun iş yapma ve yaptırma şekil ve yöntemleri düşünüldüğünde anlaşılabilir olsa da, artık yararsız bir çırpınıştır.

GERÇEKLERİN SÖYLENMESİ BAZILARINI KIZDIRSA BİLE

A Haber olarak, ilkeli yayıncılığımız kurulduğumuz günden bugüne ödün vermeksizin devam etmektedir. Gerçeklerin söylenmesi bazılarını kızdırsa bile, bizim doğru bildiğimiz yolda ilerlememizi Doğan Grubu ve onun gibiler durduramayacaklardır. Bu yolda bize en büyük ödülü izleyicilerimiz vermektedir. İşte bu yüzden A Haber, 2014 yılı sonundan bu yana, tam 7 aydır Türkiye televizyonlarının en çok izlenen haber kanalı unvanını taşımaktadır.

Doğan Grubu'nun haksız ve asılsız açıklamalarına ilişkin yasal haklarımızı saklı tuttuğumuzu belirterek, kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.

kalan karakter 1000

Murat oger Murat oger

Devam demekki yolunuz dogru yolu dogru olanin engeli cok olur allah yardimciniz olsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.07.2015 07:42
osman kara osman kara

sonuna kadar A haber izlemeye devam, dürüst ve tarafsız haber

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 02.07.2015 03:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.