X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Berdan Mardini: On yılda yüz yıllık işler yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Berdan Mardini: On yılda yüz yıllık işler yapıldı

  • Giriş Tarihi: 11.2.2016 01:50
Berdan Mardini: On yılda yüz yıllık işler yapıldı
Berdan Mardini: On yılda yüz yıllık işler yapıldı

Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi'ne destek veren sanatçılardan Berdan Mardini Terör Master Planı ve çözüme dair önemli açıklamalarda bulundu. A Haber'de yayınlanan Kadraj programına katılan Mardini, "Çözüm için hükümetimiz, devletimiz önemli adımlar attı. Mesela ekonomik adımlar attı. Son on yılda belki yüz yıllık adımlar atıldı. Bunlar olağanüstü adımlar. Ama bu adımların aynısı kültürel alanda da atılmalı." dedi.

ON YILDA YÜZ YILLIK İŞLER YAPILDI

'Hükümetimiz, devletimiz önemli adımlar attı. Bugün on yılda belki yüz yıllık gelişimden daha fazla bir gelişim kat etti. Türkiye'nin en ücra köşelerine hastaneler, yollar yapıldı. Bugün ücra köşe dediğimiz Yüksekova'da bugün bir hastane kurulup beyin ameliyatı yapılacak seviyeye bile gelen adımlarımız var. Aynı zamanda bölgeye çok destekler verildi, krediler sunuldu. Primler ertelendi, iş adamlarına vergi indirimi sağladı, SSK primini ödedi bölgede aynı zamanda. Bu yapılan adımların aynısının da kültürel anlamda atılması gerekiyor bence. Yani kültür alanında Kürtçe ile ilgili birçok adım atılmalı. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız Kürtçemiz diye söz ediyorlar Kürtçeden değil mi? Muhteşem bir bakış açısı. Bazen insanın gözleri doluyor eskiye gittiği zaman. Türkçe nasıl hepimizin dili ise, Kürtçe de hepimizin dili. Türkçede yapılmış edebiyat nasıl hepimizin edebiyatı ise, Kürtçe edebiyatı da Türkiye Cumhuriyeti'nin edebiyatıdır. Kürtçe müzik bu ülkenin, Türkiye Cumhuriyeti'nin müziğidir.

Berdan Mardini: On yılda yüz yıllık işler yapıldı

kalan karakter 1000

vatansever vatansever

dikkat etmek lazim.mahsun örnegini nihat d. örnegini c.yilmaz örnegini kafalardan cikarmamak lazim.bizim en büyük sorunumuz dostumuzla düsmanimizi ayirt edememiz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.02.2016 14:04
silivri silivri

evet 10 yılda gerçekten TÜKÜYEMİN çehresi degişti bunu hazmedemeyen bunu görmekten yaşamaktan acizlerde bu velinimetlerden yararlanırken vicdanları sızlamıyorsa bunların düşüncelerini yargılamak gerekir

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 11.02.2016 11:07
Ahmet Ahmet

Kürtçe yapılan edebiyat Türkiye Cumhuriyetinin Edebiyatı değildir!!! Sunucuda onaylıyor arkadaş pes

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.02.2016 09:50
ahmet mehmet ahmet mehmet

güzel ülkem güzel

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.02.2016 08:51

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.