X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 2016 MEB Bilsem Sınav Sonuçları (TIKLA-SORGULA)
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

2016 Sınav Sonuçları (TIKLA-SORGULA)

  • Giriş Tarihi: 9.3.2016 12:41 Güncelleme Tarihi: 9.3.2016 16:00
2016 MEB Bilsem Sınav Sonuçları (TIKLA-SORGULA)
2016 MEB Bilsem Sınav Sonuçları (TIKLA-SORGULA)

2016 sınav sonuçları açıklanmak üzere. Bilsem'de okuyan 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerinin 14 şubat 2016 tarihinde girdikleri sınavın sonuçları merakla bekleniyor. Öğrencilerin akıllarına takılan "Bilsem ne zaman açılanacak, açıklandı mı?" soruları hala devam ederken, MEB'in 2016 ile birlikte sınav soruları ve cevapları açıklanması bekleniyor.

14 Şubat tarihinde gerçekleşen Bilsen sınav sonuçlarının açıklanmasına kısa bir süre kala öğrencilerin meraklı bekleyişi sürüyor. Bu süreçte öğrencilerin akıllarına takılan sorular arasında ''Bilsem sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?'' gibi sorular bulunuyor. Bu başlığı takip ederek en hızlı şekilde sınav sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Bilsem nedir?

BİLSEM'in açılımı Bilim ve Sanat Merkezleri olarak bilinmektedir. Bilsem'de örgün eğitimde okuyan öğrencilerin bireysel yeteneklerinin farkında olmalarına yardımcı olunmaktadır. Her öğrencinin hangi konuda yetenekli olduğunu ortaya çıkartan Bilsem, aynı zamanda bu konuda onların uzmanlaşmasına olanak sağlamaktadır.

Bilsem sınav sonuçları açıklandı mı?

BİLSEM SONUÇLARI HALA AÇIKLANMADI.
14 Şubat'ta gerçekleşen nın bugün içerisinde açıklanması bekleniyor. Sonuçları haberimizi takip ederek öğrenebilirsiniz.

BİLSEM SINAV SONUÇLARI SORGULAMA
NOT: Sınav sonuçları açıklandıktan sonra üstteki sayfada yer alacaktır.

Bilsem sınavları ne zaman gerçekleşmişti?

Milli Eğitim Bakanlığınca (), özel yetenekli öğrencilerin belirlenmesi amacıyla düzenlenen Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) Öğrenci Seçme Sınavı 14 Şubat'ta gerçekleşti. Yurt içi 219 sınav merkezinde ve KKTC'de gerçekleştirilen ve saat 10.00'da başlayan BİLSEM'lere Öğrenci Seçme Sınavı için 118 bin 609 öğrenci başvurdu. İlköğretim 3'üncü sınıf öğrencileri için 40 sorudan oluşan dört seçenekli soru kitapçığı hazırlandı ve sınav 60 dakika sürdü.

4'üncü sınıf öğrencilerinden ise çoktan seçmeli 50 soruyu 75 dakikada çözmeleri istendi.

BİLSEM'e girecek öğrenciler nasıl belirleniyor?

Bilim ve sanat merkezlerine öğrenci seçimi Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından her yıl belirlenen sınıf seviyesine ve uygulama takvimine göre yapılmaktadır.

İllerde bilim ve sanat merkezlerine yerleştirilecek öğrencilerin tanılama süreçleri ile ilgili iş ve işlemleri yürütmek üzere "İl Tanılama Sınav Komisyonu" oluşturulacaktır. İl tanılama sınav komisyonu özel eğitim ve rehberlik hizmetlerinden sorumlu milli eğitim müdür yardımcısı/şube müdürü başkanlığında bilim ve sanat merkezi müdürü/müdürleri, rehberlik ve araştırma merkez müdürleri olmak üzere en az 3, en fazla 7 üyeden oluşturulacaktır. Oluşturulan bu komisyon Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan takvim doğrultusunda iş ve işlemleri yürütmekten sorumlu olacaktır.

kalan karakter 1000

polis yetiş polis yetiş

hangi sınıf?

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır4
cevapla 09.04.2016 22:19
Veli Veli

puanlar olmadan sadece sonuçları açıklamışlar! mesai saatinin bitmesine yarım saatten az bir zaman kala sonuçlar açıklandı. itiraz etmek isteyenler icin sonucun açıklandığı tarihten sonra 3 iş günü veriyorlar. 17:30 da sonuc açıklarsan itiraz etmek için kullanılacak iş günü sayısı 2 ye düşer. burnuma kötü kokular geliyor. ilave olarak itiraz başvurularında ilgili ödeme yapıldıktan sonra fax ile yapılan başvuru da kabul edilmemekte imiş. kısaca tebrikler...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 10.03.2016 10:31
Şeref  nacar Şeref nacar

İhşallah g7zel gecmistir

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır3
cevapla 09.03.2016 20:41
prenses gülgün prenses gülgün

canlarım kazandımmı kazanmadımmı söyleyin ya çatladım

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır3
cevapla 09.03.2016 17:01
isimsizzzzz isimsizzzzz

Nerdeyse akşam olacak hala açıklayamadılar...9 martta açıklayacam diyosan, sabah erken açıkla.zaten zor beklemişiz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır3
cevapla 09.03.2016 13:48

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.