X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Üniversiteli işçilere memur kadrosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Üniversiteli işçilere memur kadrosu

  • Giriş Tarihi: 19.3.2014 15:25

Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) yarın toplanacak ve üniversiteli işçilerin sorunlarına çözüm arayacak

Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK), daha önceki toplantılarda gündeme getirilen ama çözümü daha sonraya bırakılan konuları görüşmek üzere yarın toplanacak.

ÜNİVERSİTELİ İŞÇİLER ÇÖZÜM BEKLİYOR!

Toplantıya Memur-Sen Başkanı Ahmet Gündoğdu, Türkiye Kamu-Sen Başkanı İsmail Koncuk ve KESK Başkanı Lami Özgen'in yanı sıra kamuda yetkili sendikaların başkanlarının katılmasının beklendiği kaydedildi. Memur-Sen Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, şunları söyledi: "Taleplerimiz arasında disiplin cezalarının affı ve yeniden düzenlenmesi, 4C'li personele kadro verilmesi başta geliyor. Bunların dışında, 2005'ten sonra göreve başlayan personele 1 derece verilmesi, KİT'ler ve kamuda çalışan üniversite mezunu işçilerin memuriyet kadrolarına geçirilmesi konuları geliyor. Bu konularda Sayın Başbakan'ın da 'çözün' talimatı var. Hepsinin takipçisi olacağız."

kalan karakter 1000

Ercep Ercep

Kamuya personel alımları kpss ile olsun ki ; her insanın eşit ve adaletli bir şekilde bu kadrolara atanma imkanı ortaya çıksın. Üniversitelerde veya belediyelerde masabaşında çalışan (memuriyet görevi yapan) taşeron firma personeli arkadaşların da kamu kadrolarına kpss ile atanması gerekir ki ; dışarıdaki arkadaşlarımızın da ( istenilen şartları taşıyan ; işi olsun veya işsiz olsun ) hakkı yenmesin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır2
cevapla 01.05.2014 20:48
işçi mühendis işçi mühendis

kamuda 10 yıldır imza atan kaşe basan bitirilen projelerde açılışlarda memleketi için sevinen kendi durumları için üzülen emek veren işçi kadrosunda mühendisler HÜKÜMETİMİZDEN müjde bekliyor.kamuda karmaşık iş yapsısı devam ediyor işçi kadrosunda mühendis kimliğimizden faydalanıp işçi kadrosunda mağduriyet içindeyiz.Bize Başbakanımızdan Bakanlarımızdan basın yayından rica ediyoruz.kamunun karmaşık iş düzeni sonlandırılmalı desteklerini bekliyoruz Saygılar

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 29.04.2014 08:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.