X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İŞKUR süreyi 12 aya düşürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

süreyi 12 aya düşürdü

  • Giriş Tarihi: 24.2.2016 10:49
İŞKUR süreyi 12 aya düşürdü
İŞKUR süreyi 12 aya düşürdü

Türkiye İş Kurumu (), iş arayanların, aktif kayıtlarda kalma süresini 18 aydan 12 aya indirdi. Böylece 12 aydan daha uzun süreli işsizlerin kayıtlarını güncellemeleri gerekecek.

Türkiye İş Kurumu (), işsizlere sunulan hizmetlerin daha etkin, verimli ve dinamik hale getirilmesi amacıyla, iş arayanların, aktif kayıtlarda kalma süresini 18 aydan 12 aya indirdi.

İŞKUR'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, değişiklikle ILO, OECD ve EUROSTAT gibi uluslararası kuruluşlarca "uzun süreli işsiz" olarak tanımlanan 12 aydan uzun süreli işsiz kişilerin, İŞKUR ile daha sık irtibata geçmeleri amaçlanıyor.

İşsizlere sunulan hizmetlerin daha etkin, verimli ve dinamik hale getirilmesi amacıyla, iş arayanların İŞKUR'un aktif kayıtlarında kalma süresi 18 ay yerine, 12 ay olarak değiştirildi.

TALEPLERİN DAHA HIZLI KARŞILANMASI AMAÇLANIYOR

İşsizlere yönelik yeni politikalar uygulamaya koymayı ve hizmetleri daha çeşitli hale getirmeyi hedefleyen İŞKUR, "Her işsizin bir iş ve meslek danışmanı olacak" ilkesi gereğince, İş ve Meslek Danışmanlarınca, kayıtlı işsizler ile daha etkin ve daha sık irtibat kurulmasını, hizmetlerin kalitesinin artırılmasını ve iş arayanların taleplerinin daha hızlı karşılanabilmesini amaçlıyor.

Değişiklikle ilgili, kuruma kayıtlı 12 aydan uzun süreli iş arayanlara, kısa mesaj ve e-posta yoluyla duyuru yapan İŞKUR, iş arayanları, internet üzerinden veya en yakın hizmet birimine başvurarak, mevcut kayıtlarını güncellemeleri konusunda bilgilendirdi.

kalan karakter 1000

vatandaş vatandaş

bu şartlarda vize istemiyoruzbizim ülkemiz bize yeter vize alalım derken başımız ağrımasın

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 08.05.2016 01:55
öğretmen öğretmen

kurumlarda calışan işkur bünyesınde calışanlar kadroya gecmeli devami iş özelikle okularda bari olsun yazık insanlara

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 29.03.2016 20:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.