X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER MDOB, ’Güldestan’ Balesini Yeniden Sahneleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

MDOB, ’Güldestan’ Balesini Yeniden Sahneleyecek

  • Giriş Tarihi: 20.3.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
MERSİN DEVLET OPERA VE BALESİ (MDOB), MERSİNLİ SANATSEVERLERİN YOĞUN İLGİSİYLE TEMSİLLERİNİ KAPALI GİŞE OYNADIĞI 'GÜLDESTAN' ADLI BALE ESERİNİ, SANATSEVERLERLE YENİDEN BULUŞTURUYOR.
MDOB, ’Güldestan’ Balesini Yeniden Sahneleyecek

Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Mersinli sanatseverlerin yoğun ilgisiyle temsillerini kapalı gişe oynadığı ’Güldestan’ adlı bale eserini, sanatseverlerle yeniden buluşturuyor.
MDOB’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Mersin Devlet Opera ve Balesi, müziği Mercan Dede’ye, reji ve korografisi Beyhan Murphy’e ait bir modern dans prodüksiyonu olan ’Güldestan’ adlı bale eserini, 26 Mart 2015 Perşembe günü saat 20.00’de Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle yeniden buluşturuyor. Orijinal ışık tasarımını Michael Odam’ın yaptığı Güldestan balesinin ışık realizasyonunu Beyhan Murphy ve Tarı Deniz yaparken, dekor tasarımı Işın Mumcu’ya, kostüm tasarımı İsmail Dede’ye ait. Eseri, MDOB’un seçkin bale sanatçıları sahneliyor.
Devlet Opera ve Balesi’nin yerleşik tüm salonlarında beğeniyle karşılanan ve temsilleri kapalı gişe oynayan Güldestan balesi, Anadolu’nun eşsiz kültüründen hareketle Osmanlı’dan modern dönemin İstanbul’una kadar geniş bir panoramayı gözler önüne seriyor.