X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Borsa Kavşağı Yenileniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Borsa Kavşağı Yenileniyor

  • Giriş Tarihi: 2.4.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EKİPLERİ, BORSA KAVŞAĞI'NDA YENİLEME ÇALIŞMASI YAPIYOR.
Borsa Kavşağı Yenileniyor

Büyükşehir Belediyesi, Mersin’in kanayan yarası olan trafik sorununu çözüme kavuşturmak için trafiğin yoğun olduğu yerlerde kavşak düzenleme çalışmalarına hız verdi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı ve Ulaşım Dairesi Başkanlığınca ortaklaşa yürütülen çalışma kapsamında, ağır vasıtaların liman, Serbest Bölge ve Mersin Hali’ne gitmek için yoğun olarak kullandığı, dönel kavşak olarak da bilinen Borsa Kavşağı’nda yapılan düzenlemelerle saklama cepli ve seri geçişleri olan bir kavşak haline dönüştürülüyor.
Gündüz trafiğinin yoğun yaşandığı Borsa Kavşağı’nın, yeterli hizmet seviyesinde olmadığını ve yeni düzenlemelerle trafiğin daha rahat bir şekilde akacağını ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Ağır taşıtların doğu-batı ve batı -doğu yönünde geçiş yapmak isteyen araçlara engel oluşturduğundan, kavşağın yeterli hizmet seviyesinde olmadığı anlaşılmıştır. Bu nedenle burada yapmış olduğumuz düzenlemelerle trafik daha akıcı olacaktır. Ayrıca bu alanda gerekli çevre düzenlemeleri de yapılmaktadır. Mersin’de trafik sorununu çözmek için çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.