X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER ’Patentli Perşembeler’ Eğitim Programı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’Patentli Perşembeler’ Eğitim Programı

  • Giriş Tarihi: 2.4.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
MERSİN TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ FİKRİ SINAİ HAKLAR KOORDİNATÖRLÜĞÜ TARAFINDAN 'PATENTLİ PERŞEMBELER' BAŞLIKLI EĞİTİMLER DÜZENLENİYOR.
’Patentli Perşembeler’ Eğitim Programı

Teknoloji Transfer Ofisi Fikri Sınai Haklar Koordinatörlüğü tarafından ’Patentli Perşembeler’ başlıklı eğitimler düzenleniyor.
İlki 26 Mart tarihinde düzenlenen eğitimin ikincisi 2 Nisan Perşembe günü yapıldı. Akademik yarıyıl sonuna kadar her hafta tekrarlanması planlanan eğitim, Mersin Üniversitesi İleri Teknoloji Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (MEİTAM) binası seminer salonunda yapıldı. MEÜ’de ’sınai mülkiyet’ bilgisinin yaygınlaştırılmasını hedefleyen eğitimler, akademisyenlere ve öğrencilere yönelik olarak gerçekleştiriliyor. Eğitimler, başta patent ve faydalı model olmak üzere tüm sınai haklara yapılacak başvurular öncesinde, ön araştırmaların nereden ve nasıl yapılacağını, hazırlanması gereken dokümanların ayrıntılı olarak tanımlanmasını, başvurudan patentin tesciline kadar olan sürelerde buluş sahiplerinin izleyecekleri yol haritalarını içeriyor. Eğitimlerde ayrıca örnek bir patent başvurusu hazırlanması da yer alıyor.